+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoMjornRybolov

Švédsko - Mjorn - Rybolov

Resize of PETER_PIKE_MJORNMjornCandat046
Druhy ryb
Hlavními druhy lovených ryb jsou štika, candát a okoun. Ojediněle se mezi úlovky objeví pstruzi jezerní formy (zpravidla 2-5 kg).
V jezeře je početná populace línů, cejnů, plotic a perlínů, ale jejich lovem se téměř nikdo nezabývá...

Způsoby rybolovu
Rybaří se obvykle z lodí, hostům jsou k dispozici lodě délky 4,2-4,8 m s motory o výkonu 8-15 HP s elektrickým startérem. Možnost zapůjčení echolotu.
Štiky, candáti a okouni se chytají především na přívlač a trolling, v posledních letech je rovněž populární lov dravců na streamery a hladinové wobblery - jerky.
Pstruzi se loví především hlubinnou přívlačí, ale patří spíše mezi náhodné úlovky.

Rybolov na jezeře Mjörn je možné kombinovat s lovem mořských pstruhů na pobřeží (cca 50 km) nebo s lovem pstruhů obecných a duhových na lesním jezírku u Grabo (10 km).
Zájemcům o lov mořských pstruhů doporučujeme rezervovat si na 1-2 dny služby profesionálního rybářského průvodce, pana Henrika Larssona, který patří k nejlepším ve Švédsku a na pobřeží severně od Göteborgu má v posledních letech 100% úspěšnost při lovu mořských pstruhů! Kontakt na Henrika získáte v cestovní kanceláři PEPA nebo přímo v místě pobytu na jezeře Mjörn od majitelky chat.

lode v kotvisti na jezere MjornRybářská sezóna
Rybářská sezóna trvá od května do října.
Štiky se začínají lovit po vytření v měsíci květnu a jarní sezóna jejich lovu končí začátkem července. Letní lov malých a středních štik probíhá zpravidla v mělkých, sluncem prohřátých zátokách. Podzimní ochlazení sebou přináší i zvýšenou aktivitu velkých štik.
Okouni, candáti a kaprovité ryby jsou v jezeře loveni především od června do září.
Candáti jsou hájeni od 10.5. do 10.6., úhoři jsou hájeni celoročně.

Doporučené vybavení
Lov štik - přívlač: prut délky 2,4-2,75 m, vrhací zátěž 15-60 g, vlasec o průměru 0,18 - 0,25 mm. Jako nástrahy se nejčastěji používají plandavky, wobblery, jerky, gumové rybičky a twistery.
Lov okounů - prut délky cca 2,1-2,75 m, vrhací zátěž 5-15 g, vlasec o průměru 0,15 - 0,2 mm. Jako nástrahy se nejčastěji používají twistery, rotačky č. 2-3, plandavky a přírodní nástrahy.

Děti do 17 let mohou rybařit bez povolenky, za doprovodu dospělého držitele povolenky.

Další aktivity
Cyklistika, jízda na koních, golf.
Vzhledem k blízkosti města Göteborg se nabízí celá řada atrakcí: zábavní park Liseberg, muzeum Skandinavium, historické jádro města, nákupní zóny...