+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoHälsinglandReportážePostřehy, aktuality a krátké zprávy

Švédsko - Hälsingland - Reportáže

Postřehy, aktuality a krátké zprávy 1.8.2019

Sundholmen - jezerák 77 cm Sundholmen 16.-18. června 2019

V Sundholmen se nám moc líbilo. Měli jsme štěstí na počasí, došlo i na koupání v jezeře, což se tam rozhodně neztratí, když chata nemá koupelnu – tedy kromě vany pod širým nebem. Vyzkoušeli jsme i saunu, ta byla také parádní.

Chata je úžasná, perfektně vybavená osobními věcmi rodiny majitele, používá ji sám s vnoučaty a divím se, že tu chatu vůbec pronajímá.
Rybaření, když nefoukal vítr a nebyly vlny bylo úžasné, ale jak zafoukalo muselo se popojet někam do zátočin, slepých nebo propojovacích ramen jezera. Lodě dokonalé, vybavené silnými motory, echoloty a také automatickým elektromotorem MinnKota s dálkovým ovládáním (fungovalo i ovládání mobilem). Elektromotor jsme hodně používali, ať už na jámách na jezeře (jako kotvu) nebo při vláčení – na tiché přesuny bez veslování.
Za týden jsme prozkoumali sotva třetinu revíru. Úspěšnější jsme byli spíše v mělkých zátokách a na okrajích rákosin ve spojovacích ramenech, tam jsme ulovili i největší štiky 116, 98 a 92. Štiky najížděly do nejužších míst a byly v hloubkách kolem 1m. Nejúspěšnější doba lovu byla mezi 18-22h, po 22h se osvědčilo sledovat hladinu a tam kde ryba zalovila nebo sbírala, obvykle vzala jakoukoliv nástrahu na první pokus. Takhle jsme ulovili několik okounů kolem 35cm a také jezerního pstruha 77 cm. No a když začalo foukat, šlo se do sauny a do vany (jezera) :-)

Jedinou nepříjemností, a to dost podstatnou, byla miliarda komárů. Všude. Dostali se i dovnitř, kousali nás celé dny i noci, byli dokonce i v krbových kamnech za sklem, prostě peklo! Ale psal mi majitel asi o 2 týdny později, že je s rodinou na ostrově a ani komár!

Petr H.

Stika 85 cm
Stika 85 cm
Okoun z jezera Sundholmen
Okoun z jezera Sundholmen
116 cm stika - nový osobák
116 cm stika - nový osobák
Sundholmen - změna počasí
Sundholmen - změna počasí
relax po chytání v přípravě
relax po chytání v přípravě