+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoHälsinglandReportážePostřehy, aktuality a krátké zprávy

Švédsko - Hälsingland - Reportáže

Postřehy, aktuality a krátké zprávy 2.10.2020

zari na Sundholmen - stika 102 cmSundholmen
12-19 září 2020


Majitel chaty na ostrově Sundholmen je velice vstřícnej chlap. Když zazlobil motor, ochotně půjčil svou ještě větší loď. Pobyt na ostrově jsme si užili, akorát rybaření mohlo být lepší. Mělká část jezera byla hodně zarostlá.
V pěti jsme ulovili 59 štik, z toho 26 nad 60 cm, 3x nad 70 cm a jedna byla pěkná - 102 cm.
Okouni jen malí. Shodli jsme se, že byla velká škoda, že jsme kvůli koronaviru tento revír nenavštívili v původním jarním termínu.
Ostrov Sundholmen ještě rádi znovu navštívíme.

Vašek

letni sticka od ostrova Sundholmen
letni sticka od ostrova Sundholmen
stika 102 cm, zari na Sundholmen
stika 102 cm, zari na Sundholmen
stika, zari na Sundholmen
stika, zari na Sundholmen
vecerni pohoda pred chatou
vecerni pohoda pred chatou
ranni koupel a cisteni zubu na ostrove Sundholmen
ranni koupel a cisteni zubu na ostrove Sundholmen


Sundholmen - jezerák 77 cm Sundholmen 16.-18. června 2019

V Sundholmen se nám moc líbilo. Měli jsme štěstí na počasí, došlo i na koupání v jezeře, což se tam rozhodně neztratí, když chata nemá koupelnu – tedy kromě vany pod širým nebem. Vyzkoušeli jsme i saunu, ta byla také parádní.

Chata je úžasná, perfektně vybavená osobními věcmi rodiny majitele, používá ji sám s vnoučaty a divím se, že tu chatu vůbec pronajímá.
Rybaření, když nefoukal vítr a nebyly vlny bylo úžasné, ale jak zafoukalo muselo se popojet někam do zátočin, slepých nebo propojovacích ramen jezera. Lodě dokonalé, vybavené silnými motory, echoloty a také automatickým elektromotorem MinnKota s dálkovým ovládáním (fungovalo i ovládání mobilem). Elektromotor jsme hodně používali, ať už na jámách na jezeře (jako kotvu) nebo při vláčení – na tiché přesuny bez veslování.
Za týden jsme prozkoumali sotva třetinu revíru. Úspěšnější jsme byli spíše v mělkých zátokách a na okrajích rákosin ve spojovacích ramenech, tam jsme ulovili i největší štiky 116, 98 a 92. Štiky najížděly do nejužších míst a byly v hloubkách kolem 1m. Nejúspěšnější doba lovu byla mezi 18-22h, po 22h se osvědčilo sledovat hladinu a tam kde ryba zalovila nebo sbírala, obvykle vzala jakoukoliv nástrahu na první pokus. Takhle jsme ulovili několik okounů kolem 35cm a také jezerního pstruha 77 cm. No a když začalo foukat, šlo se do sauny a do vany (jezera) :-)

Jedinou nepříjemností, a to dost podstatnou, byla miliarda komárů. Všude. Dostali se i dovnitř, kousali nás celé dny i noci, byli dokonce i v krbových kamnech za sklem, prostě peklo! Ale psal mi majitel asi o 2 týdny později, že je s rodinou na ostrově a ani komár!

Petr H.

Stika 85 cm
Stika 85 cm
Okoun z jezera Sundholmen
Okoun z jezera Sundholmen
116 cm stika - nový osobák
116 cm stika - nový osobák
Sundholmen - změna počasí
Sundholmen - změna počasí
relax po chytání v přípravě
relax po chytání v přípravě