+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠpanělskoKanárské ostrovyRybolov

Španělsko - Kanárské ostrovy - Rybolov

Rybáři, kteří si chtějí vyzkoušet rybolov v těchto končinách, využívají služeb velkých motorových lodí vedených profesionálními rybářskými průvodci. Lodě jsou zpravidla dlouhé 8 - 14 metrů, poháněné jedním nebo dvěma motory. K vybavení slušných lodí patří kajuta, kuchyňka a toaleta. Posádku lodí tvoří zpravidla kapitán - průvodce a lodník. Na kvalitní lodě se přijímá nejvýše 4-6 rybářů, ideální je rybařit ve 3-4 osobách na lodi. Na lodi je vždy k dispozici kompletní rybářské vybavení včetně nástrah.
Cestovní kancelář PEPA najímá pro své zákazníky pouze lodě se zkušenou posádkou a licencí k provozování sportovního rybolovu.

Nejčastěji používaným způsobem lovu ryb je přívlač za jedoucí motorovou lodí - trolling. Vláčí se povrchová dráždidla, střapce, filátka z ryb, celé ryby, umělé chobotnice, plandavky i wobblery. Současně se za jednou lodí vláčí 4-12 udic, které nastražuje lodník a v případě zájmu (a schopností) o ně pečují jednotliví rybáři. Tímto způsobem lovu ryb, který vyžaduje dobře sehranou posádku a alespoň částečně zkušené rybáře, se loví převážně větší druhy ryb - tuňáci, mečouni, barakudy, wahoo, žraloci apod. Každoroční úlovky mečounů a velkých tuňáků na každé lodi se počítají na jednotlivé kusy, nikoli na desítky nebo dokonce stovky.

Jednodušším a často i efektivnějším způsobem lovu ryb je lov na přírodní nástrahy. Ryby, případně části ryb se spustí se zátěží na hloubku a rybáři pak s nástrahami pohybují (obdoba pilkrování). Při tomto způsobu rybolovu bývají úlovky častější, ale zpravidla se jedná o menší a sportovně méně ceněné druhy ryb - rejnoci, žraloci, murény, mořští úhoři, sierra, mořští okouni.

V okolí Kanárských ostrovů se rybaří po celý rok, sezóna lovu trofejních ryb vrcholí v květnu - červenci. Na podzim a v zimě se rybaří především na velkých hloubkách - lov ryb na přírodní nástrahy.

Rybářské vyjížďky v mnoha turistických centrech jsou většinou organizovány pro turisty a sváteční rybáře. Chcete-li si dopřád opravdový rybolov, doporučujeme najmout si celou loď pro uzavřenou společnost.
Četnost i kvalita úlovků ve vodách při pobřeží Kanárských ostrovů se v posledních 20 letech výrazně zhoršila. Proto také rybářské pobyty na Kanárských ostrovech nejsou součástí komerční nabídky cestovní kanceláře PEPA.