+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠpanělskoDeltebreRybolov

Španělsko - Deltebre - Rybolov

Lov ryb ze břehu nebo z motorových lodí, které je možné pronajmout v přístavišti rybářských lodí, asi 1 km od Riomar. Ceny loděk se pohybují okolo 6.000 Kč za 4 m dlouhou loď s motorem o výkonu 5 HP. K lovu ryb na moři je vhodné si spíše pronajmout některou ze sportovních rybářských lodí pro 4-6 osob s kapitánem (cca 14.000 Kč / den) nebo z motorových lodí délky 5m s motorem o výkonu 30 HP (cca 2.000 Kč / den).

Rybářská sezóna v řece Ebro trvá od března do října.
V závorkách dále uvádíme obecně doporučované měsíce lovu uvedených druhů ryb: Kapr, karas, lín (V-X), candát a okounek (III, V, VI, X), sumec (VI - X), dorada/pražman zlatý (V - X), llobaro/mořský okoun (IX - X).
Dorada a llobaro jsou nejčastěji lovenými mořskými rybami při rybolovu ze břehu (plavaná, položená), dále od pobřeží se loví i palometa, tuňáci (jen sezónně), případně rejnoci, žraloci, sierra, marbre apod.
Llobaro (mořští okouni) bývají loveni v podzimních měsících i na nejspodnějším toku řeky.

V letních měsících, kdy průtok vody v řece klesá, se zvyšuje hladina slané vody při říčním dně na spodních 5-10 kilometrech toku řeky. Sladkovodní ryby, které špatně snášejí slanou vodu (candát, okounek, lín) se pak drží při hladině nebo vytahují proti proudu řeky za Deltebre.

Při lovu ryb v Katalánii, na moři i ve sladkých vodách musí mít každý rybář uhrazené „rybářské pojištění“ (cca 10 Euro) a povolenku na rybolov ve sladkých vodách (cca 15 Euro) nebo na moři (cca 15 Euro). Všechny tyto doklady mají celoroční platnost, lze je bez potíží zakoupit v místě pobytu (případně je zajistí pronajímatel lodi / rybářský průvodce.
Rybolov je povolen na dva pruty, rybařit se smí od rozbřesku do soumraku, sumci se smí lovit od 6.00 do 24.00 (toto omezení se však nedodržuje).