+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAsieRuskoDálný východ

Na protest proti vstupu ruských okupačních vojsk na území Ukrajiny rušíme všechny zájezdy a výpravy do Ruska.

Našim demokraticky a protiputinovsky smýšlejícím partnerům i zákazníkům se omlouváme, ale za stávající situace je absolutní bojkot turistiky do Ruské Federace jedinou možnou reakcí.

Rusko - Dálný východ

V řekách ruského východu, které ústí do Pacifiku a Ochotského moře, se vyskytují stejné druhy lososů jako na Aljašce a v Britské Kolumbii: královský - čavyča, stříbrný - kižuč, červený - nerka, gorbuša a psí - keta. Mnoho řek Chabarovské oblasti však stáčí svůj tok k severu a patří k povodí Leny, která ústí do Severního ledového oceánu. V těchto řekách se lososi nevyskytují, zde se loví gigantické sibiřské hlavatky - tajmeni, pstruzi - lenoci, lipani, štiky a mníci. Tažná forma tajmena - tajmen sachalinský, se vyskytuje v některých řekách ústících do Tichého oceánu.
A zatouží-li návštěvník Dálného Východu chytat další druhy ryb, pak má ve většině zdejších řek možnost lovit rovněž siveny Dolly Varden (golec), a siveny východosibiřské (kundža).
Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na krásu zdejší přírody, kterou lidé zatím neměli možnost poškodit - rozsáhlé lesy, hřebeny hor, křišťálově čisté vody řek a jezer i nekonečné a liduprázdné pobřeží.