+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Norsko – oblast Tingvollfjord

Jak do Norska automobilem? 12.1.2005

Stále více turistů dává přednost individuálnímu cestování před organizovanými pobyty. Tento trend se přirozeně nevyhnul ani rybářské turistice a rybářů, kteří navštěvují Norsko a Švédsko vlastním automobilem, rok od roku přibývá. Co je nutné vědět a respektovat cestujeme-li do Skandinávie vlastním automobilem?

Norsko – oblast Fossen

Sledujte racky! 12.1.2005

V prvních několika minutách jen bezmocně držím prut ohnutý až k rukojeti a sleduji pohyb šňůry, která neustále mění směr. Je jasné, že jsou všechny čtyři nástrahy paternosteru obsazeny.

Norsko – oblast Tromso

Norský deník 12.1.2005

Toto městečko leží na Lyngenském poloostrově, ve fjordu Lyngen asi 70 km od Tromso, daleko za Severním polárním kruhem. Fjord je vyhlášen úlovky velkých ryb, zejména tresek a vlkoušů. Průměrná roční teplota je zde 5 –10 stupňů Celsia, v zimě od -10 do 0 stupňů, v létě od 10 do 20 stupňů. Tolik statistika. Pro mě to znamenalo hlavně se teple obléci, protože v dubnu zde zima teprve končí. Můj odjezd byl stanoven na 20. duben.

Norsko – oblast Fossen

Útes hojnosti 12.1.2005

Máme štěstí, dnes je opravdu pěkné počasí a malé vlny. Pilkr volíme tak okolo čtyř set gramů. Jako nástraha na přívěsech paternosteru poslouží „gumimak“ (gumový úhořík) na háčku 8/0. Dáváme červeného a bílého - ten je uprostřed. Jako základ paternosteru poslouží monofilní vlasec 1 mm silný. Dá se očekávat velká ryba, takže se neponechává nic náhodě.

Norsko – oblast Fossen

JEDEN DEN PŘÍVLAČE A MUŠKAŘENÍ NA NORSKÉM POBŘEŽÍ 12.1.2005

Při letmém pohledu by se mohlo zdát, že jdu rybařit na řeku nebo na jezero. Posuďte sami: vláčecí prut délky 2,7 m s vrhací zátěží 30 g se smekacím navijákem, jeden o něco tvrdší prut délky 2,15 m s multiplikátorem a muškařský prut třídy AFTMA 9. Někdo by si mohl myslet, že se chystám na pstruhy nebo na štiky.

Norsko – oblast Fossen

ZANZIBAR - MUŠKAŘENÍ VE FLATANGER 12.1.2005

Mušky musí být vázány méně bohatě než pro lov v tropických mořích a ani zonkery nejsou to pravé – obojí typy kladou velký odpor při vyšlehávání šňůry a vedení mušky v silnějším větru, který k mořskému muškaření neodmyslitelně patří.

Aljaška – Aljaškou na vlastní pěst

Jak bylo poprvé na Aljašce? 12.1.2005

Splnila Aljaška rybářská přání? Stane se v budoucnu rájem i pro české rybáře? Na naše otázky odpovídali pánové Jiří Kremla (K) a Otto Urban (U).

Aljaška – Aljaškou na vlastní pěst

Jak na Aljašku? 12.1.2005

Můžete samozřejmě pobývat v některém z prestižních rybářských kempů nebo se účastnit nákladných rybářských výprav vedených profesionálními průvodci. Při troše snahy a důkladné přípravě se však na Aljašku můžete vypravit doslova s několika dolary v kapse.

Předchozí 1 41 42 43 Další