+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Aljaška – Aljaškou na vlastní pěst

Aljaška 1998 - sto let od zlaté horečky na Klondiku 13.1.2005

"Ježišmarjá to je lipan jako hovado", utrousil Michal přes zuby a pozdravil zdviženým pádlem tři rybáře, kteří tábořili na břehu řeky a právě zdolávali jistě půlmetrového lipana. Tváříme se, že takové lipany chytáme běžně a naoko ledabyle pokračujeme v plavbě...

Grónsko – Grónsko

Krátké zprávy a postřehy 13.1.2005

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků Grónska.

Grónsko – Grónsko

Expedice 1998 - příprava 13.1.2005

Přípravy na rybářskou expedici do Grónska začaly již v roce 1997, kdy jsme prostřednictvím našich dánských a švédských partnerů obdrželi první fotografie a informace o rybolovu v Grónsku. Následoval rok shromažďování materiálů o lovu tamních ryb. Naše putování Grónskem začneme tedy také několika základními informacemi.

Grónsko – Grónsko

Expedice 1998 - Dlouhá cesta za arktickými siveny 13.1.2005

Na samotném konci fjordu, při ústí říčky Quínguata spouštíme kotvy a za pomoci malých motorových lodí vykládáme naše zavazadla, stany, zásoby potravin a několik plastových kajaků. Na návrší nad fjordem stavíme tři kvalitní horolezecké stany a stan, kde bude kuchyň a jídelna.

Norsko – oblast Tingvollfjord

Jak do Norska automobilem? 12.1.2005

Stále více turistů dává přednost individuálnímu cestování před organizovanými pobyty. Tento trend se přirozeně nevyhnul ani rybářské turistice a rybářů, kteří navštěvují Norsko a Švédsko vlastním automobilem, rok od roku přibývá. Co je nutné vědět a respektovat cestujeme-li do Skandinávie vlastním automobilem?

Norsko – oblast Fossen

Sledujte racky! 12.1.2005

V prvních několika minutách jen bezmocně držím prut ohnutý až k rukojeti a sleduji pohyb šňůry, která neustále mění směr. Je jasné, že jsou všechny čtyři nástrahy paternosteru obsazeny.

Norsko – oblast Tromso

Norský deník 12.1.2005

Toto městečko leží na Lyngenském poloostrově, ve fjordu Lyngen asi 70 km od Tromso, daleko za Severním polárním kruhem. Fjord je vyhlášen úlovky velkých ryb, zejména tresek a vlkoušů. Průměrná roční teplota je zde 5 –10 stupňů Celsia, v zimě od -10 do 0 stupňů, v létě od 10 do 20 stupňů. Tolik statistika. Pro mě to znamenalo hlavně se teple obléci, protože v dubnu zde zima teprve končí. Můj odjezd byl stanoven na 20. duben.

Norsko – oblast Fossen

Útes hojnosti 12.1.2005

Máme štěstí, dnes je opravdu pěkné počasí a malé vlny. Pilkr volíme tak okolo čtyř set gramů. Jako nástraha na přívěsech paternosteru poslouží „gumimak“ (gumový úhořík) na háčku 8/0. Dáváme červeného a bílého - ten je uprostřed. Jako základ paternosteru poslouží monofilní vlasec 1 mm silný. Dá se očekávat velká ryba, takže se neponechává nic náhodě.

Norsko – oblast Fossen

JEDEN DEN PŘÍVLAČE A MUŠKAŘENÍ NA NORSKÉM POBŘEŽÍ 12.1.2005

Při letmém pohledu by se mohlo zdát, že jdu rybařit na řeku nebo na jezero. Posuďte sami: vláčecí prut délky 2,7 m s vrhací zátěží 30 g se smekacím navijákem, jeden o něco tvrdší prut délky 2,15 m s multiplikátorem a muškařský prut třídy AFTMA 9. Někdo by si mohl myslet, že se chystám na pstruhy nebo na štiky.

Norsko – oblast Fossen

ZANZIBAR - MUŠKAŘENÍ VE FLATANGER 12.1.2005

Mušky musí být vázány méně bohatě než pro lov v tropických mořích a ani zonkery nejsou to pravé – obojí typy kladou velký odpor při vyšlehávání šňůry a vedení mušky v silnějším větru, který k mořskému muškaření neodmyslitelně patří.