+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaNorskooblast TrondheimsfjordReportážeKrátké zprávy a postřehy

Norsko - oblast Trondheimsfjord - Reportáže

Krátké zprávy a postřehy 28.5.2010

8.-15. květen 2010
Chcem sa vám poďakovať za neuveriteľne krásnu dovolenku síce trochu s odstupom času, ale predsa.
Týždeň v Skarnsundet bol úžasný. Mali sme mnoho úlovkov, organizácia celého zájazdu bola na 100%.
Musím aj uviesť fakt, že sprievodca Klaas-Jan je neuveriteľne príjemný a charizmatický človek, ktorý nám vyšiel vo všetkom v ústrety. Týmto ho aj pozdravujem.
Nič iné mi neostáva dodať, len že smekám pred vašou organizáciou a prácou.
Všetci sa už tešíme na budúci rok. A znovu do Skarnsundet!

Ďakujem.
Ing. Ladislav Procházka

Trondheimfjord - treska obecnaDuben-květen 2009
Poslední dubnový týden se opravdu vydařil. Počasí bylo relativně stálé, dokonce jsme si užili i slunce.
Rybáři z Německa, kteří zde byli, chytali začátkem týdne hlavně tresky tmavé a pak se specializovali na platýse. Chytají se i tresky obecné a jednoskvrnné, ale velikostně to není žádný zázrak...
Příjemné počasí vylákalo k procházkám i nás - obvykle jsme končili u táboráku, který dělali rybáři každý večer přímo na břehu fjordu.

Zdraví
Edvin UlvinČervenec 2003
I v letním období se v trondheimském fjordu čile rybaří. Okolí průlivu Skarnsundet je tradičně jedním z nejlepších míst pro rybaření v této oblasti.
Hezké úlovky se podařily panu Erbenovi: žralok ostroun délky 1,0 m a hmotnosti 6,5 kg na třpytku a mořská kočka (vlkouš modrý) délky 1,2 metru a hmotnosti 15 kg neodolal vláčecímu pilkeru (pilkin).
A tip pana Erbena: "...v samotném Sundu se nedalo mnoho chytit. Nicméně dalším návštěvníkům doporučuji oba ostrovy z JV strany a místo, kterému místní říkaji Long Beach. Do těchto míst jezdí jen domorodci, ale o to je zajímavější. Ještě jednou Vám musím poděkovat za perfektní výběr místa a prostředí. Do Norska se vrátím..."


Leden 2003
Teploty na norském pobřeží se v lednu 2003 příliš nelišily od teplot v Čechách. Jen zřídka klesla rtuť teploměru pod minus 15 stupňů Celsia. V druhé polovině ledna se rybáři v Trondheimfjordu a především v okolí Skarnsundet dočkali úlovků hezkých tresek. Na snímku je správce Skarnsundet, rybářský průvodce a novopečený otec, pan Klaas Jan Jonkman s treskou obecnou o hmotnosti 15,2 kg.

Červenec-srpen 2002
Léto roku 2002 bylo v Norsku extrémně suché a teplé. V zemi, kde zpravidla prší každý den, nepršelo už dva měsíce. Takovéhle počasí obvykle rybářům nevěstí nic dobrého, ale nemusí to tak být! Léto 2002 přineslo zcela nečekaně úlovky trofejních tresek obecných!
V duchu netradičního počasí probíhala stejně netradičně i rybářská sezóna v okolí Skarnsundet. Přímo uprostřed léta, kdy teplota vody ve fjordu vystoupala místy na 20 stupňů Celsia, bylo v Trondheimském fjordu a ve Skarnsundu uloveno několik velkých tresek obecných.
Pan Šutera z Ústí nad Labem zde ulovil v polovině července tresku o hmotnosti téměř 20 kg a o dva týdny později dánský rybář zdolal tresku 18,5 kg (viz obrázek).
Kromě tresek obecných, které nejsou v létě právě obvyklým úlovkem, ulovili návštěvníci Skarnsundet rovněž celou řadu metrových tresek tmavých. Ty ostatně tvořily v průběhu teplých srpnových dní podstatnou část úlovku i v jiných částech středního Norska.