+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaNorskooblast Skjervoy-KvenangenToppelbukt

Norsko - oblast Skjervoy-Kvenangen - Toppelbukt

Chata ToppelbuktChata Toppelbukt stojí na konci Kveanangsfjordu, cca 80 km jihozápadně od města Alta a cca 150 km východně od Tromso. Chata stojí v klidné poloze a je vhodná pro kvalitní rybářskou i rodinnou dovolenou. Možný je nejen mořský rybolov z lodi i břehu, ale i lov pstruhů a sivenů v okolních jezerech a v sezóně (červen-srpen) je možné lovit i lososy v nedalekých řekách.

Nově postavená chata Toppelbukt nabízí na 110 m2 dostatek prostoru pro 4-6 osob: vybavená kuchyně (sporák, myčka, mikrovlnka), jídelní kout, obývací místnost (kamna na dřevo, posezení s výhledem, TV), 4 ložnice (v každé samostatná postel nebo dvojlůžko), koupelna (sprcha, WC, pračka).
K dispozici je terasa se zahradním nábytkem a grilem a zastřešené místo na čištění úlovku. Molo je cca 100 m od chaty a hosté u něj naleznou posezení se zahradním nábytkem a grilem.

Zapůjčení ložního prádla a závěrečný úklid chaty jsou v ceně pronájmu ubytování.
Obývací část chaty
Obývací část chaty
Kuchyně
Kuchyně
Jídelní kout
Jídelní kout
Posezení s výhledem
Posezení s výhledem
Obývací část
Obývací část
Koupelna (sprcha, WC)
Koupelna (sprcha, WC)
Ložnice s dvojlůžkem
Ložnice s dvojlůžkem
Ložnice s jednolůžkem
Ložnice s jednolůžkem
Místo na čištění ryb
Místo na čištění ryb
Posezení u mola
Posezení u mola


Lod Buster a Kverno/Kasboll Možnost pronájmu lodě Kverno/Kasboll délky 5,75 m s volantovým řízením, elektrickým startérem, echolotem-GPS-mapovým plotrem a čtyřtaktním motorem o výkonu 50 HP za 20.000 Kč/týden a
lodě Buster délky 5,4 m s volantovým řízením, elektrickým startérem, echolotem-GPS-mapovým plotrem a čtyřtaktním motorem o výkonu 50 HP za 18.000 Kč/týden.

Lodě je možné pojistit na místě za cca 700 NOK/loď/týden. Spoluúčast v případě pojistné události je cca 10.000 NOK.

Úspěšný rybolov na moři lze provozovat jak z motorových lodí, tak ze břehu. V okolí chaty (do 20 km autem nebo lodí) je několik míst, vhodných pro rybolov ze břehu. Asi nejznámější je Storstraumen, zúžení ve fjordu, kde vzniká při přílivu a odlivu jedno z nejsilnějších mořských proudění v Norsku. Další zúžení (Lillestraumen) se silným proudem se nachází jen cca 4 km lodí od chaty. V době přílivu a odlivu najíždějí do proudů hlavně tresky tmavé a mořští pstruzi, ale vyloučen není ani úlovek halibuta nebo dalších druhů ryb.
Dostupné je také množství jezer, kde lze lovit pstruhy a siveny a několik řek, do kterých v sezóně (červen-srpen) táhnou lososi. Povolenky pro rybaření na sladkých vodách pomůže zajistit majitel chaty.

Nejbližší město a letiště je Alta (125 km autem), restaurace 14 km, obchod 20 km, banka 20 km, čerpací stanice 20 km.


Cena za týdenní pronájem chaty v sezóně 2025:
Chata Toppelbukt pro 4-6 osob - 40.000 Kč

Zapůjčení ložního prádla a závěrečný úklid chaty jsou zahrnuty v ceně pobytu.


Příliv a odliv v Toppelbukt