+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaNorskooblast Sandnessjoen-Mo i RanaTermíny a ceny

Norsko - oblast Sandnessjoen-Mo i Rana - Termíny a ceny

Nordland - zapad slunceTermíny
Pronájmy domků, apartmá a chat v Norsku jsou možné celoročně, termíny podle přání zákazníka. V případě některých chat a domků je možný pouze pronájem v týdenních turnusech od soboty do soboty (viz popisy chat).
Nástup na pobyt je standardně v odpoledních hodinách (mezi 15.00-18.00) a konec pobytu v dopoledních hodinách (mezi 8.00-11.00 hodin). Výjimky z tohoto pravidla je možné dohodnout přímo s majitelem/správcem ubytovacícho zařízení 1-3 dny před nástupem na pobyt.
V popisech lokalit jsou vždy uvedeny ceny za týdenní pronájem chat/apartmá a lodí. V případě pronájmu na dobu delší než týden, je za každý další den pronájmu účtován příplatek 14% z týdenní ceny.


halibut 30 kg, ostrov SenjaCeny
Pod každým popisem chaty je uvedena cena za týdenní pronájem celé chaty, včetně spotřeby elektřiny, vody a daní. Ceny pronájmů se liší dle sezóny (viz výše).
V případě prodloužení pobytu na dobu delší než 1 týden je za každý další den účtován příplatek 14% z ceny týdenního pronájmu.
Cena pronájmu chaty zpravidla zahrnuje rovněž pronájem lodě s motorem a zapůjčení ložního prádla (viz popisy jednotlivých chat).
Případný pobyt se psem nebo jiným domácím mazlíčkem musí být vždy odsouhlasen majitelem chaty. Většina ubytovacích kapacit v Norsku pobyty s domácím mazlíčkem neumožňuje.
Pokud zákazník z jednotlivých služeb vybere takovou kombinaci služeb, která je "zájezdem" dle definice zákona 159/99 Sb., je tento zájezd pojištěn dle zákona 159/99 Sb.
V případě, že zapůjčení ložního prádla není zahrnuto v ceně pronájmu chaty (povlečení postelí, ručníky a utěrky), zákazník si zpravidla přiveze vlastní nebo si je pronajme na místě. Přikrývky a polštáře jsou v chatě k dispozici.
Zákazník přejímá chatu čistou a uklizenou a vrací ji ve stejném stavu, perfektně čistou a uklizenou.
Majitel chaty je oprávněn při nástupu na pobyt zinkasovat kauci ve výši cca 100 Euro/osobu (resp. cca 1.000 NOK / osobu), která bude nájemci vrácena po včasném předání čisté, uklizené a nepoškozené chaty a lodě.
Majitelé chat si vyhrazují právo výměny lodě, motoru, mrazáku apod. v případě poruchy.


Popisy chat
Je-li v popisu chaty uvedeno, že se jedná o chatu pro např. 4-6 osob, je chata vhodná pro ubytování 4 dospělých osob a dvou dětí, nikoli pro 6 dospělých osob. Maximální počet osob ubytovaných v chatě nesmí být nikdy překročen.
Je-li v popisu chaty uvedena možnost připojení k internetu nebo wi-fi, nenese cestovní kancelář PEPA odpovědnost za kvalitu, funkčnost a rychlost tohoto připojení. Připojení k internetu může být zpoplatněno.
Chaty, kde je sezóna členěna „A, B, C, D„, jsou tradiční rekreační chaty v rybářsky atraktivních lokalitách. Nejedná se však o speciální rybářské chaty nebo rybářské kempy. Jejich předností je relativně nízká cena při zachování kvality bydlení, ale zákazník si pouze pronajímá chatu, případně loď s motorem, žádné další služby nejsou v ceně zahrnuty. Naproti tomu ostatní objekty jsou rybářské chaty, všechny mají vysoký standard bydlení a navíc jsou vybaveny většími loděmi, silnějšími motory, místem na čištění ryb apod. Zákazníkům jsou k dispozici rovněž mořské mapy, majitelé těchto chat na požádání doporučí vhodná loviště...
vlkous - kraj More

Pojištění
Cestovní zdravotní pojištění je možné zajistit za poplatek cca 300 Kč / osobu / 10 dnů (dle zvoleného druhu pojištění).


Počasí, příliv a odliv
Stránky Norského meteorologického instititu, stav a předpověď počasí v angličtině.
Z hlavní stránky doporučujeme přejít nejprve na stránku příslušného norského kraje a dále pak vybrat přímo obec nebo místo, které hledáte.

Stránky Norského kartografického instititu s přístupem k informacím o stavu hladiny oceánu (přílivu a odlivu, norsky "vannstand").
Případně naleznete přístup k informacím o přílivu a odlivu i na stránkách Sehavniva.no