+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaKostarikaNicoya

Kostarika - Nicoya

kohoutovec - roosterSportovní rybáři se ve vodách Pacifiku při pobřeží Kostariky zaměřují na lov několika druhů, které zde dosahují trofejních velikostí – kohoutovců, chňapalů, kaniců a tuňáků. Mezi vítané trofeje patří i úlovky mečounů a plachetníků.
Proč je oceán při pobřeží Kostariky tak atraktivním lovištěm ryb? Ekonomika i běžný život jsou v této středoamerické zemi do značné míry ovlivněny pokrokovou ekologickou politikou. Díky ní zůstaly v zemi nejen zachovalé horské tropické pralesy, ale náležité ochraně se těší i okolní moře.
Ačkoli na některých částech pobřeží Kostariky vyrostly v posledních letech mezinárodní hotely a velká rekreační centra, pobřeží poloostrova Nicoya je z větší části zcela nedotčené a jen v několika vesnicích nalezou návštěvníci malé pensiony nebo apartmá. Navíc na celém pobřeží poloostrova zatím není žádný hluboký přístav umožňující kotvení větších rybářských nebo výletních lodí a tak bývají sportovní rybáři na hladině oceánu zcela sami, jen ve společnosti pelikánů, fregatek a racků.