+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAfrikaKeňakeňské pobřežíRybolov

Keňa - keňské pobřeží - Rybolov

Dorado - zlak nachovy - velky mlicnakPlachetnik - sailfishDruhy lovených ryb
Mečoun modrý, černý a pruhovaný, plachetníci, tuňák žlutoploutvý, tuňáček bonito, zlak nachový - dorado, wahoo, kingfish, barrakuda, mořská jehlice, žralok mako, žralok tygří, rejnoci, kanic...

Způsob rybolovu
V rybnatým mořích a oceánech tropů a sobtropů došlo k rozvoji tzv. „big game fishing“ již před několika desítkami let.
Rybáři, kteří si chtějí vyzkoušet rybolov v těchto končinách, využívají služeb velkých motorových lodí vedených profesionálními rybářskými průvodci. Lodě jsou zpravidla dlouhé 8 - 14 metrů, poháněné jedním nebo dvěma motory. K vybavení slušných lodí patří kajuta, kuchyňka a toaleta.
Posádku lodí tvoří zpravidla kapitán - průvodce a lodník. Na kvalitní lodě se přijímá nejvýše 4-6 rybářů, ideální je rybařit ve 3-4 osobách na lodi.
Na lodi je vždy k dispozici kompletní rybářské vybavení včetně nástrah.
Cestovní kancelář PEPA najímá pro své zákazníky pouze lodě se zkušenou posádkou a licencí k provozování sportovního rybolovu.

lod Eclare
lod Eclare
lod Malachite
lod Malachite
lod Nala
lod Nala
lod Neptune
lod Neptune
lod Snark
lod Snark
lod Snowgoose
lod Snowgoose
lod Tina
lod Tina
lod Baloo
lod Baloo
lod Lady Jane
lod Lady Jane
lod Festus
lod Festus

hejno lovicich bonitoBonito - nastrazni rybaNejčastěji používaným způsobem lovu ryb je přívlač za jedoucí motorovou lodí - trolling. Vláčí se povrchová dráždidla, střapce, filátka z ryb, celé ryby, umělé chobotnice, plandavky i wobblery. Současně se za jednou lodí vláčí 4-12 udic, které nastražuje lodník a v případě zájmu (a schopností) o ně pečují jednotliví rybáři. Tímto způsobem lovu ryb, který vyžaduje dobře sehranou posádku a alespoň částečně zkušené rybáře, se loví převážně větší druhy ryb - mečouni, plachetníci, tuňáci, barakudy, pelamida-wahoo, kingfish, dorado, žraloci apod.

Lod NalaLod SolitaireJednodušším a často i efektivnějším způsobem lovu ryb je lov na přírodní nástrahy. Ryby, případně části ryb se spustí se zátěží na hloubku a rybáři pak s nástrahami pohybují (obdoba pilkrování) nebo je nechají ležet na dně. Při tomto způsobu rybolovu bývají úlovky častější, ale zpravidla se jedná o menší a sportovně méně ceněné druhy ryb - rejnoci, žraloci, murény, kanici, chňapalové-snapper apod.

Mecoun pruhovany - stripped marlinMecoun - zdolavaniPři rybolovu v Keni mějte na paměti jedno pravidlo: rybářské vyjížďky v mnoha turistických centrech jsou často organizovány pro turisty a sváteční rybáře. Chcete-li si dopřát opravdový rybolov, doporučujeme najmout si celou loď pro uzavřenou společnost, nekupovat jen jednotlivá místa na lodi.

Rybářské vyjížďky jsou nejčastěji 6-hodinové, 8-hodinové a 11-hodinové (lov mečounů a plachetníků). Kvalitní lodě s posádkou je nutné rezervovat s dostatečným předstihem, především v turistické sezóně (prosinec - únor).

Rybářská sezóna
Rybářská sezóna začíná v Keni každoročně v říjnu a končí opět s příchodem dešťů a větrného počasí v dubnu. Nejvíce používanou rybolovnou technikou je trolling, většina rybářských lodí se zaměřuje na lov mečounů, plachetníků, barakud, wahoo a dorada.

zralok tygri - tigershark
zralok tygri - tigershark
zralok tygri - tigershark
zralok tygri - tigershark
pelamida - wahoo
pelamida - wahoo
plachetnik
plachetnik
kanic - grouper
kanic - grouper