+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaKanadaŘeka FraserDalší aktivity

Kanada - Řeka Fraser - Další aktivity

Chilliwack River HatcheryLososí líheň – Chilliwack River Hatchery
Necelých 25 kilometrů východně od Chilliwacku, proti proudu řeky Vedder, leží lososí líheň, která byla postavena v roce 1981, aby pomohla přirozenému rozmnožování lososů. Líheň je volně přístupná každý den mezi 8:00 a 16:00.
Prohlídka zabere zhruba půl hodiny a jsou zde vidět lososi připravení na tření, jejich třídění pomocí systému nádrží a odchov mladých lososů v průtočných nádržích.
Od srpna do listopadu v líhni provádějí výtěr lososů čavyča (king, chinook), od října do prosince lososů kisuč (coho) a v březnu a dubnu vytírají steelheady – tažnou formu pstruha duhového.

JezeroLindeman Lake, Greendrop Lake a Flora Lake
40 kilometrů východně od Chilliwacku, směrem na Chilliwack Lake začíná jeden z oblíbených místních turistických trailů.
Celková délka trasy lemované horami je přibližně 11 km s převýšením přes 500 metrů. Po necelých dvou kilometrech od auta přijdete k Lindeman Lake a po dalších 4 kilometrech přijdete k Greendrop Lake.
Zpět k autu můžete jít stejnou cestou nebo zdatnější turisté mohou navštívit ještě jezero Flora Lake, odbočka k němu je mezi Lindeman Lake a Greendrop Lake. Od Flora Lake je také možné jít rovnou k autu, v tom případě se ale smiřte s převýšením skoro 2000 m a celkovou délkou k 25 km.VancouverVancouver
70 km západně od Chilliwacku leží Vancouver - největší metropolitní centrum západní Kanady. Vancouverský přístav je největší objemem přepravy v celé Severní Americe. Vancouver se trvale umísťuje na prvních pěti místech v žebříčku měst podle kvality života. Byly zde XXI. zimní olympijské hry. Za vidění kromě centra města stojí Stanley Park, který je největší městský park ve Vancouveru – na rozloze přes 400 hektarů roste na půl miliónu stromů a je zde přes 200 km cest.
Po pobřeží poloostrova, na kterém park leží, vede cesta, ze které jsou zajímavé výhledy na centrum města, Lions Gate Bridge, lodě čekající na povolení k vplutí do přístavu. Mezi největší lákadla parku patří autentické indiánské totemy a aquárium.

Centrum města
Centrum města
Lions Gate Bridge
Lions Gate Bridge
Indiansky totem
Indiansky totem
Totemy
Totemy
Lode cekajici na vjezd do pristavu
Lode cekajici na vjezd do pristavu