+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaKanadaKanadou na vlastní pěstReportážeZprávy a krátké reportáže

Kanada - Kanadou na vlastní pěst - Reportáže

Zprávy a krátké reportáže 2.11.2010


jeseter - zari, Fraser6.-25. září 2010
Ahoj Zdeňku!
Vše fungovalo jako na drátkách - hotel, zapůjčení obytňáku i schůzka s průvodcem. Chris je pohodový klučina, všechno s ním klapalo na 100%. Chytli jsme s ním za dva dny 15 jeseterů od 150 do 222 cm.
Potom jsme bloumali BC jen tak bez cíle, na noc jsme vždy zastavili někde u řeky v kempu a šli chytat. Všude jsme si zachytali. Povětšinou siveny Dolly Varden a whitefish. Dva dny jsme strávili na Kitimat, tam jsem se dostal do duháků ale nic moc. Největší asi 60, zbytek kolem 40 cm. Navíc velký rybářský tlak... Na Skeeně jsem zapřáhl v jeden den 5x kinga. No ale na 8-ku prut se vždy jenom ukázal a.....
Pak jsme si docela složitě koupili známku na Steelheda a classified water, protože Chris prý nám vystavil nějakou povolenku co neměl a všude v obchodě, když jsme si chtěli dokoupit známky nám řekli, že na tento typ povolenky nemohou a jediné místo kde to šlo, byl nějaký státní (nebo krajský či co) úřad v Terrace. Tam to šlo hladce. Nám to nevadilo, jeli jsme přes Terrace, akorát jsme trochu přizpůsobili program. To hlavně taky proto, že jsme se nedostali na tu řeku co vytéká z Lava NP do Nass river. Táhlo tam dost lososů, tak jsme se s Petrem oblíkli a už jsme chtěli vyrazit, ale přijeli nějací místňáci a ranger. Když nás viděli jak jsme skvěle ozbrojeni (píšťalka a 10cm pepřák), tak se napřed rozesmáli a pak nám to zatrhli. Oni měli sprej velikosti hasičáku a kulovnici. Prý je tam velmi mnoho nebezpečných medvědů nebo už bychom se tam s nimi nevlezli do soutoku, tak asi věděli proč nás tam nechtějí pustit.
steelhead - zari, MoriceTakže jsme se vrátili na Morice river. Zakempovali jsme po 5O km v divočině a bylo to skvělé. Hned prvním hodem jsem pověsil na mouchu steelheda. No, když už jsem za půl hodiny zdolával třetího, tak tři místňáci vybrodili, nadávali a jeli nasraní pryč. Za dvě hodiny tam byla rybářská stráž... Vše ale proběhlo hladce, tak jsem se jim pomstil, že jsem těch steelheadů zdolal celkem 7!Největší 80 cm. K tomu mraky whitefish a sivenů malma-golců.
Na mouchu to bylo dobré, ale Petr chytal přívlač a to byl propadák. Všude. Nebyl schopen nic chytit a to dřel. Hold má v rukou nasráno nebo se nemodlil. Navíc ono v tu dobu nic netáhlo. Chumové už plesnivěli v řece a coho jsme nenašli. No ale ten pobyt v divočině skvělý. Holky seděly přes den na slunku, opalovaly se a sledovaly dalekohledem zvěř. Medvídci nám chodili kolem auta, nebo po druhé straně řeky. Viděli jsme kojota, vlky, orly, losy, jelence, sbírali kvanta praváků...
Byly spokojené i holky. Hlavně na závěr - to když jsem dal dva dni ve Vancouveru rozchod v mallu a zapůjčil jsem Libuši zlatou kreditku...
Závěrečná večeře v chinatownu proložená několika lahvemi vína umocnila celkový solidní dojem z dovolené.
Děkuji, bylo to skvělé jako vždy.
Jiří Nauš


Kdo nečte, neví...
Princ Rupert byl syn Alžběty Stewartovny a Frederika V.
Narodil se 1615 v PRAZE. Byl to aktivní bojovník v britské občanské válce, vynálezce, umělec, politik a cestovatel. Poté se stal pirátem! Jeho stopy vedou až do Britské Kolumbie, kde zanechal svou stopu a je po něm pojmenováno město na pobřeží.
Je to tak - my hrdí Češi máme něco společného s Prince Ruppert v BC.

Jeseter bily, Britska KolumbieSrpen 2008
Ahoj Zdeňku!
Měl jsi pravdu, chytit tady jesetera není problém (alespoň tehdy ne, když máš za průvodce takového machra, jako je Chris). Chytáme většinou na jikry z lososů, kterých jsem si také pár chytil.
Chris a spol. jsou opravdu profíci, z rybama zacházejí šetrněji než s vlastníma dětma a řeku znají jako své vlastní boty.
Posílám fotku zatím největšího jesetera bílého z 18.8.2008.
Zdraví
R.

Ahoj kamaráde
Práve ted jsme se vrátili s Kanady a chystal jsem se ti napsat. Organizacne skvelé, bude ti psát Péro.
RYBY JSME ale na severu nenasli.Zacali jsme chytat ve SQUAMISH,tam jsme chytili nejaké pinky a jeli jsme na sever.Po 3 dnech krásné cesty jsme dojeli do Houston, koupili si povolenku a stellhead stamp a vyrazili na reku Morise. Nebudes verit,byli jsme ta 3 dny a ani ryba. Já jsem prece jen s muchou
vydrzel-ale: potkal jsem ve Squamish medveda a souhrou náhod a vlastní
nepozorností jsem tam stratil krabicku vsech svých steamru a musek na lososy
a stellhead, asi 100 kusu, pulroku práce, tak jsem neco koupil v Prince
Georg, asi za 100 CAD. Dobrý zacátek. Nicméne jsem na muchu nezanevrel a dostal
jsem na spodním toku duháka 70 cm, pak jsme projeli Morice proti proudu a
COHO jsme nenasli. Tak jsme rozhodovali co dál a vymysleli jsme Kispiox.
V kempu jsme se pak ptkali s pár lidma,ti ríkali,ze uz tam byli,ale v hrozme
malém mnozství. Také tam byl clovek který toho projel jeste víc a ryby
nenasel. Tam jsem se trápil asi 2 dny a nic,Péro chytil 1 sivena, napadl tam
sníh a místní ríkali ze jsme tam o 2 týdny pozdej a kak slabý tah dlouho
nebyl. Ta príroda byla fantastická. Tak jsme jeli dolu a chytali jsme asi 3
hod na Bulkley pod Telkwa, bylo tam asi 10 chlapu, jeden Nemec me ríkal, ze na
Kitamat byli a ze to bylo optimální, ale tam jsme jiz nejeli.
Cestu zpet jsme nasli a nachytali pár sockeye u Pembertonu a opet jsem chytil pinky a jednoho pstruha ve Squamish. Krabicku jsem tam nenasel. Kdyz jsme vraceli auto,potkali jsme tam 3 chlapy se Strakonic, ti si zachytali - nasli sockeye nekde na Lilloet lake a v v rece a ve Chilliwack, kde chytili i 2 kingy. Ale stáli tam s udicemi se spoustou jinych rybaru 2m od sebe...
Takze výlet se vydaril krome ryb. Je ale potreba ríct, ze tam vlaste
rybári nebyli, nahoru se jde dostat za 24h a pak byto bylo o necm jiném i
tech rek se dalo stihnout víc ale beru to jako zkusenost a urcite se tam
vrátím.
Pokud by jsi si chtel udelat výlet na Moravu, deláme akci na krásném rybníku u
Hradiste.
Ahoj Petr

steelhead - kveten 2005, Rudd, BCsteelhead - kveten 2005, Rudd, BC
Zdravím Evropu!

Doufám, že jste se už probudili ze zimního spánku! Právě jsem se vrátil ze třítýdenní výpravy do Britské Kolumbie. Na přelomu dubna a května se v severní části BC loví nejen táhnoucí forma duháka - steelhead, ale na některých řekách je i jarní tah lososů královských.
Chytal jsem na řekách Kalum, Kitimat a Ishkinish. Skeena měla moc vody a byla zakalená.
Když jsem přiletěl do Terrace, padal sníh s deštěm a kolem řek ležely zbytky sněhu. Za tři dny přišla teplá fronta a bylo až 27 stupňů Celsia! Protože na horních tocích řek stále ještě mrzne, byla ve většině čistá voda, průtok lehce pod normálem. Dva dny po oteplení se řeky zvedly a některé se zakalily, takže nebyly chytatelné. Po několika dnech se část řek pročistila a tak jsem si zase zachytal. Losos kralovsky - kveten 2005, Rudd, BCsteelhead - kveten 2005, Rudd, BC
Ten nádherně stříbrný steelhead vážil téměř 7 kg. Můj největší steelhead týdne vážil 11 kg (viz foto). Kromě steelheadů jsem na mušku nachytal i celou řadu duháků, sivenů Dolly Varden a whitefish.
Druhý týden pobytu byl tragický - vysoká hladina kalné vody. Celý týden vůbec nic!
Počátkem posledního týdne pobytu se naštěstí situace zlepšila. Zdolal jsem ještě jednoho krásně stříbřitého steelheada 9 kg a 12 kg jarního lososa královského (viz foto).
Jarní lov steelheadů není snadný, ale je to opravdový lov a když se ti podaří zdolat denně alespoň jednu rybu, je to velký úspěch. Ale stojí to za tu námahu- jsou to skvělí bojovníci.

Na viděnou v Kanadě se těší
Ruud van Deursen


Losos královský, 21 kg, Skeena, BC.Losos královský, 25 kg, Kalum, BC, srpen 2004Ahoj Zdeňku!

Týden po našem společném rybaření v okolí Dalton Trail Lodge jsem vyrazil o něco jižněji, do Britské Kolumbie.
Rybařil jsem dva týdny v polovině srpna na řece Kalum (přítok Skeeny) a na Skeeně. Stejně jako před rokem, jsem si i letos skvěle zarybařil. Drtivou většinu ryb jsem chytil na mušku, něco málo na přívlač (plandavky). Ten červený na obrázku má přes 25 kg, ten menší stříbrný 21 kg.
Steelhead, 4,5 kg, Kalum, BC, kveten 2004Příští rok pojedu začátekm srpna opět do Dalton Trail Lodge a pak možná zase do Britské Kolumbie. Ještě zvažuju výpravu do BC v květnu - před čtyřmi lety jsem si tam nádherně zachytal steelheady (viz obrázek).
Nechceš se připojit a vyrazit s námi - pojede jeden muškař s Anglie a dva moji přátelé z Holandska.

Na viděnou v Kanadě se těší.
Ruud van Deursen