+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaIslandřeky a jezera IslanduDoprava

Island - řeky a jezera Islandu - Doprava

pstruh z reky LaxaPodle požadavků zákazníka zajišťujeme leteckou dopravu a dále transfer do místa pobytu nebo zapůjčení automobilu.
Letecké spojení z Prahy a Vídně na Island (cca 4 hodiny letu) zajišťují přímé lety, případně lety s přestupem v Kodani, Mnichově nebo Frankfurtu. Cílovým místním letištěm pro výpravy k řekám severního Islandu je Akureyri (30 minut letu z Reykjavíku, resp. 5-6 hodin jízdy autem).
Dopravu z mezinárodního letiště Keflavík na vnitrostátní letiště Reykjavík zajišťují autobusy (45-60 minut jízdy) nebo taxi (35-45 minut jízdy).

prijezd terennim autem k vodopadu na rece BrunnaV případě pronájmu automobilu na Islandu: s ohledem na nevyzpytatelné islandské počasí a charakter silnic a cest doporučujeme při převzetí vozidla překontrolovat kvalitu pneumatik a rezervy, seznámit se s polohou rezervy a heveru, s polohou, případně montáží háku používaného při vytažení zapadlého vozidla apod (až vozidlo uvízne ve sněhu, bahnu nebo písku, bude už pozdě...).

Počasí, webové kamery a sjízdnost silnic na Islandu monitoruje naprosto detailně server vegagerdin.is, případně získáte aktuální zprávy na telefonním čísle 1777.


Logo Icelandair
Spolehlivé letecké spojení na Island zajišťují například letecké společnosti Icelandair, Play, Lufthansa, Swiss, Austrian apod.
Další alternativou je využití charterových letů, které jsou v sezóně vypravovány z letišť v Německu a občas i z Prahy.