+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAsieIndieAndamany

Indie - Andamany

lod Halcyon I pro 2-3 rybareSouostroví Andamany a Nikobary se zdvihá z modrých vod Bengálského zálivu necelých 1000 km od břehů Barmy a Thajska. Andamany jsou indickým územím, pro jehož návštěvu platí celá řada omezení. Z důvodu ochrany přírody a životního stylu domorodých kmenů jsou některé z více než 500 ostrovů pro veřejnost zcela uzavřeny, na jiné je potřeba zvláštní povolení. Ochrana přírody Andaman je vlastně i důvodem, proč zde sportovní rybáři loví tolik velkých ryb – v okolí Andaman je zakázán komerční rybolov do vlečných sítí a zdejší vody jsou pravděpodobně nejlépe zarybněnou částí Indického oceánu.
Při návštěvě Andaman se rybář asi neubrání srovnání s turisticky populárním souostrovím Maledivy. Používají se stejné způsoby rybolovu (popping, jigging, trolling) a loví se zde většinou stejné druhy ryb, ale na Andamanech dosahují úlovky častěji trofejních velikostí. Odlišné je rovněž aranžmá samotného rybaření: zatímco na Maledivách putují rybáři na obytných lodích, na Andamanech bydlí na ostrovech a rybaří se z rychlých motorových lodí řízených profesionálními rybářskými průvodci.
Zatímco Maledivy jsou korálovými ostrovy, které ční jen několik desítek centimetrů nad hladinou, Andamany jsou v podstatě horským masivem, který protíná vody oceánu od jihu k severu v délce asi 800 km, většina ostrovů je pokrytá tropickým pralesem.