+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaFinskoSouostroví AlandDoprava

Finsko - Souostroví Aland - Doprava

trajekt na souostrovi Aland
Na souostroví Aland je možné cestovat vlastním automobilem, letecky nebo autobusem.

Autem
Cesta automobilem z Prahy na Aland vede po kvalitních silnicích, je dlouhá 1.400 km.
Počítejte s celkem přibližně 15 hodinami jízdy autem: nejprve 6-8 hodin jízdy z Čech přes Německo do přístavu Rostock, pak 5-7 hodin na trajektu do jihošvédského přístavu Trelleborg a následně 6-8 hodin jízdy Švédskem do přístavu Kapellskar, odkud Vás trajekt přepraví za dvě hodiny na souostroví Aland. Pak už zbývá do místa pobytu jen půlhodina jízdy.
Cena zpátečního lístku na trajekty z Německa do Švédska (4-7 hodin plavby) a dále ze Švédska na Aland (2 hodiny plavby) pro osobní automobil včetně maximálně pěti osob se pohybuje mezi 8.000 - 12.000 Kč viz. ceník trajektů.

letecke spojeni na Aland je pres HelsinkyLetecky
Z Prahy je dobré letecké spojení na Aland přes Helsinki, případně přes Stockholm. Celková doba letu je necelé 3 hodiny. Odlet z Prahy je zpravidla ráno, přílet na Aland ve večerních hodinách. Zpáteční let ze souostroví Aland je možný ráno s příletem do Prahy večer.
Cenově výhodné letenky z Prahy na Aland přes Helsinky je možné rezervovat s leteckou společností Finnair prostřednictvím on-line rezervačního systému.
Letenky pro Vaši rybářskou výpravu Vám zajistíme nebo poskytneme doporučení na vhodné letecké spojení.

autobusem na rybyAutobusem
Cesta autobusem z Prahy na souostroví Aland trvá cca 30 hodin (z toho 6 + 2 hodiny na trajektu). K dopravě skupin na Aland používáme luxusní autobusy a zkušené, léty ověřené posádky: obsaditelnost našich vozů je 49 osob, ale přepravujeme nejvýše 36 cestujících. Možnost nástupu do autobusu v Českých Budějovicích, Praze a Ústí nad Labem.
Zákazníci, kteří cestují na Aland autobusem, jsou ubytovaní v rybářském kempu Nordqvist a chatě Björkbäcken, resp. Björkudden.
Termíny autobusových zájezdů naleznete v sekci "Termíny a cena", případně zajišťujeme dopravu autobusem pro skupiny nejméně 24 osob.


VSTUPNÍ FORMALITY
Podmínkou vstupu do Švédska je předložení platného cestovního dokladu (cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji platný ještě nejméně 3 měsíce od data vstupu do Švédska) a předložení Evropského digitálního covid-certifikátu prokazujícího očkování proti nemoci covid-19 nebo prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech nebo negativní test na covid-19 ne starší než 72 hodin. Doporučujeme všem, kdo chtějí cestovat do Švédska, nechat se včas očkovat proti covid-19. Vyhnete se tím mj. možným komplikacím, jestliže dojde ke změně podmínek. Další informace naleznete na stránkách švédské policie.

Doprava automobilem
Silniční i dálniční síť při cestě do Švédska a ve Švédsku je na vysoké úrovni, dopravní značení je přehledné a provoz po švédských silnicích relativně malý.

Trajekty pro Vaše cesty do Švédska zajišťuje cestovní kancelář PEPA dle platných tarifů.
Doporučujeme používat trajekty na trase Rostock - Trelleborg, které si můžete rezervovat on-line přímo u trajektové společnosti Stena Line: Trajekty do Švédska

Přehled doporučených trajektových spojení do ŠvédskaOrientační cena lístku pro automobil včetně řidiče v Kč za jednu cestu. Ceny zahrnují přístavní poplatky.
Trasa plavbyDélka plavbyOdjezdy trajektůZákladní cena platí pro rozměr autaSezóna do 20.6. a od 3.9.Hlavní sezóna 21.6. - 2.9.
Sassnitz - Trelleborg4 hodinyprovoz zrušendo 6 m délky a 2 m výškyprovoz na této trase byl zrušenprovoz na této trase byl zrušen
Rostock-Trelleborg6-7 hodin7.45, 15.00, 22.45hod.do 6 m délky a 2 m výšky3.000 Kč*4.000 Kč*
Rostock-Trelleborg6-7 hodin7.45, 15.00, 22.45hod.do 6 m délky a 4 m výšky3.500 Kč*4.500 Kč*
Kiel-Göteborg14 hodin18.45 každý dendo 12 m délky a 4 m výšky vč. 4 osob7.500 Kč + kajuta 3.000 Kč9.500 Kč + kajuta 3.000 Kč
Rostock-Gedser + most Kodaň-Malmo2 hodinyR-G 8x denně + most Kodaň-Malmodo 6 m délky bez omezení výšky2.500 Kč + poplatek za most cca 1.000 Kčpondělí-čtvrtek - 2.500 Kč + most pátek-neděle - 3.500 Kč + most
Gdynia - Karlskrona10 hodin1x-2x dennědo 6 m délky a 2 m výšky včetně nejvýše 5 osob3.000 Kč - 7.000 Kč + kabiny cca 20-40 Euro na osobu
*cena za každou další osobu ve vozidle je 200 Kč


Doprava letecky
Možnost zajištění letenek a zapůjčení automobilu na letišti ve zvýhodněném tarifu.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem. Při rezervaci je nutné sdělit jména a příjmení cestujících. V případě letů do Švédska doporučujeme pravidelné linky provozované leteckou společností ČSA nebo SAS, které nabízejí největší množství leteckých spojení do této části Evropy a reaguje pružně a seriózně v případě zpoždění, změny letového plánu, opoždění zavazadel apod. Část letů SAS do Skandinávie je z Prahy směrována přes Kodaň. Cestovní kancelář nenese odpovědnost za příp. zpoždění a změny letů.
Lety typu „low-cost" společností FlyNordic, Sterling, Norwegian apod. není možné rezervovat prostřednictvím naší firmy.

Go Parking - bannerCestujete letecky z Prahy a chcete na letišti rychle, levně a bezpečně zaparkovat Váš automobil? Doporučujeme hlídané parkoviště Go Parking. Při rezervaci parkovacího místa prostřednictvím on-line systému získáte navíc bezpečné parkování Vašeho vozidla za zvýhodněnou cenu. Z parkoviště Go Parking Vás i Vaše zavazadla dopraví k terminálu pohodlný mikrobus během pěti minut. Po návratu na letiště Vás mikrobus bude opět očekávat před terminálem.

claim cloud 468x60Byl Váš let zrušen nebo o více než 3 hodiny opožděn? Ztratila se Vám během letecké přepravy zavazadla nebo jste měli při letecké dopravě kdekoli po světě jinou komplikaci? Ověřte si hned Váš nárok na odškodnění a podejte žádost o finanční náhradu.


Ceník pronájmů automobilů v autopůjčovně - Švédsko
Typ vozu Cena za týden Cena za den
Škoda Felicia / VW Polo 10.000 Kč 2.000 Kč
Škoda Octavia Combi 14.000 Kč 2.500 Kč
VW Passat combi 16.000 Kč 2.700 Kč
Minibus VW Transporter pro 9 os. 22.000 Kč 4.000 Kč

Ceny pronájmů aut jsou včetně neomezených kilometrů, pojištění CDR se spoluúčastí 5.000 SEK, pojištění proti odcizení (TP), letištních poplatků a daní.
Ceny nezahrnují pohonné hmoty, pojištění osob a případný poplatek 350 SEK za vyzvednutí auta mimo otevírací dobu půjčovny (pondělí-pátek, 8.00-17.00 hodin).
Pronajímatel auta musí být starší 21 let a držitel mezinárodně platné embosované platební karty.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, SEK apod), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Komerční banky valuty prodej ke dni zpracování návrhu cestovní smlouvy.

Chcete-li cestovat pronajatým autem z Čech nebo Moravy, nabízí své služby celá řada půjčoven.

Rezervujte si svůj let - Trajekty do Švédska - Nezapomeňte se pojistit! - Noclehy