+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaFinskoSouostroví AlandDoprava

Finsko - Souostroví Aland - Doprava

trajekt na souostrovi Aland
Na souostroví Aland je možné cestovat vlastním automobilem, letecky nebo autobusem.

Autem
Cesta automobilem z Prahy na Aland vede po kvalitních silnicích, je dlouhá 1.400 km.
Počítejte s celkem přibližně 15 hodinami jízdy autem: nejprve 6-8 hodin jízdy z Čech přes Německo do přístavu Rostock, pak 5-7 hodin na trajektu do jihošvédského přístavu Trelleborg a následně 6-8 hodin jízdy Švédskem do přístavu Kapellskar, odkud Vás trajekt přepraví za dvě hodiny na souostroví Aland. Pak už zbývá do místa pobytu jen půlhodina jízdy.
Cena zpátečního lístku na trajekty z Německa do Švédska (4-7 hodin plavby) a dále ze Švédska na Aland (2 hodiny plavby) pro osobní automobil včetně maximálně pěti osob se pohybuje mezi 8.000 - 12.000 Kč viz. ceník trajektů.

letecke spojeni na Aland je pres HelsinkyLetecky
Z Prahy je dobré letecké spojení na Aland přes Helsinki, případně přes Stockholm. Celková doba letu je necelé 3 hodiny. Odlet z Prahy je zpravidla ráno, přílet na Aland ve večerních hodinách. Zpáteční let ze souostroví Aland je možný ráno s příletem do Prahy večer.
Cenově výhodné letenky z Prahy na Aland přes Helsinky je možné rezervovat s leteckou společností Finnair prostřednictvím on-line rezervačního systému.
Letenky pro Vaši rybářskou výpravu Vám zajistíme nebo poskytneme doporučení na vhodné letecké spojení.

autobusem na rybyAutobusem
Cesta autobusem z Prahy na souostroví Aland trvá cca 30 hodin (z toho 6 + 2 hodiny na trajektu). K dopravě skupin na Aland používáme luxusní autobusy a zkušené, léty ověřené posádky: obsaditelnost našich vozů je 49 osob, ale přepravujeme nejvýše 36 cestujících. Možnost nástupu do autobusu v Českých Budějovicích, Praze a Ústí nad Labem.
Zákazníci, kteří cestují na Aland autobusem, jsou ubytovaní v rybářském kempu Nordqvist a chatě Björkbäcken, resp. Björkudden.
Termíny autobusových zájezdů naleznete v sekci "Termíny a cena", případně zajišťujeme dopravu autobusem pro skupiny nejméně 24 osob.


Doprava automobilem
Silniční i dálniční síť při cestě do Švédska a ve Švédsku je na vysoké úrovni, dopravní značení je přehledné a provoz po švédských silnicích relativně malý.

Trajekty pro Vaše cesty do Švédska zajišťuje cestovní kancelář PEPA dle platných tarifů.
Doporučujeme používat trajekty na trase Rostock - Trelleborg, které si můžete rezervovat on-line přímo u trajektové společnosti Stena Line: Trajekty do Švédska

Přehled doporučených trajektových spojení do ŠvédskaOrientační cena lístku pro automobil včetně řidiče v Kč za jednu cestu. Ceny zahrnují přístavní poplatky.
Trasa plavbyDélka plavbyOdjezdy trajektůZákladní cena platí pro rozměr autaSezóna do 20.6. a od 3.9.Hlavní sezóna 21.6. - 2.9.
Sassnitz - Trelleborg4 hodinyprovoz zrušendo 6 m délky a 2 m výškyprovoz na této trase byl zrušenprovoz na této trase byl zrušen
Rostock-Trelleborg6-7 hodin7.45, 15.00, 22.45hod.do 6 m délky a 2 m výšky3.000 Kč*4.000 Kč*
Rostock-Trelleborg6-7 hodin7.45, 15.00, 22.45hod.do 6 m délky a 4 m výšky3.500 Kč*4.500 Kč*
Kiel-Göteborg14 hodin18.45 každý dendo 12 m délky a 4 m výšky vč. 4 osob7.500 Kč + kajuta 3.000 Kč9.500 Kč + kajuta 3.000 Kč
Rostock-Gedser + most Kodaň-Malmo2 hodinyR-G 8x denně + most Kodaň-Malmodo 6 m délky bez omezení výšky2.500 Kč + poplatek za most cca 1.000 Kčpondělí-čtvrtek - 2.500 Kč + most pátek-neděle - 3.500 Kč + most
Gdynia - Karlskrona10 hodin1x-2x dennědo 6 m délky a 2 m výšky včetně nejvýše 5 osob3.000 Kč - 7.000 Kč + kabiny cca 20-40 Euro na osobu
*cena za každou další osobu ve vozidle je 200 Kč


Doprava letecky
Možnost zajištění letenek a zapůjčení automobilu na letišti ve zvýhodněném tarifu.

Ceny letenek jsou přímo závislé na volných rezervačních třídách v konkrétním letu. Proto doporučujeme rezervovat lety s dostatečným předstihem. Při rezervaci je nutné sdělit jména a příjmení cestujících. V případě letů do Švédska doporučujeme pravidelné linky provozované leteckou společností ČSA nebo SAS, které nabízejí největší množství leteckých spojení do této části Evropy a reaguje pružně a seriózně v případě zpoždění, změny letového plánu, opoždění zavazadel apod. Část letů SAS do Skandinávie je z Prahy směrována přes Kodaň. Cestovní kancelář nenese odpovědnost za příp. zpoždění a změny letů.
Lety typu „low-cost" společností FlyNordic, Sterling, Norwegian apod. není možné rezervovat prostřednictvím naší firmy.

Go Parking - bannerCestujete letecky z Prahy a chcete na letišti rychle, levně a bezpečně zaparkovat Váš automobil? Doporučujeme hlídané parkoviště Go Parking. Při rezervaci parkovacího místa prostřednictvím on-line systému získáte navíc bezpečné parkování Vašeho vozidla za zvýhodněnou cenu. Z parkoviště Go Parking Vás i Vaše zavazadla dopraví k terminálu pohodlný mikrobus během pěti minut. Po návratu na letiště Vás mikrobus bude opět očekávat před terminálem.

claim cloud 468x60Byl Váš let zrušen nebo o více než 3 hodiny opožděn? Ztratila se Vám během letecké přepravy zavazadla nebo jste měli při letecké dopravě kdekoli po světě jinou komplikaci? Ověřte si hned Váš nárok na odškodnění a podejte žádost o finanční náhradu.


Ceník pronájmů automobilů v autopůjčovně - Švédsko
Typ vozu Cena za týden Cena za den
Škoda Felicia / VW Polo 10.000 Kč 2.000 Kč
Škoda Octavia Combi 14.000 Kč 2.500 Kč
VW Passat combi 16.000 Kč 2.700 Kč
Minibus VW Transporter pro 9 os. 22.000 Kč 4.000 Kč

Ceny pronájmů aut jsou včetně neomezených kilometrů, pojištění CDR se spoluúčastí 5.000 SEK, pojištění proti odcizení (TP), letištních poplatků a daní.
Ceny nezahrnují pohonné hmoty, pojištění osob a případný poplatek 350 SEK za vyzvednutí auta mimo otevírací dobu půjčovny (pondělí-pátek, 8.00-17.00 hodin).
Pronajímatel auta musí být starší 21 let a držitel mezinárodně platné embosované platební karty.

Je-li cena uvedena v cizí měně (USD, EUR, SEK apod), účtuje se cena v Kč dle aktuálního kurzu Komerční banky valuty prodej ke dni zpracování návrhu cestovní smlouvy.

Chcete-li cestovat pronajatým autem z Čech nebo Moravy, nabízí své služby celá řada půjčoven.

Rezervujte si svůj let - Trajekty do Švédska - Nezapomeňte se pojistit! - Noclehy