+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaArgentinařeka ParanáReportážeAktuality a krátké reportáže z povodí řeky Paraná

Argentina - řeka Paraná - Reportáže

Aktuality a krátké reportáže z povodí řeky Paraná 29.1.2018

15 kg zlateho stesti z reky Parana řeka Paraná
12.-20. ledna 2018


Stalo se už téměř tradicí, že počátkem roku se skupina rybářů z Čech a Slovenska vypravuje do Argentiny, na řeku Paraná. Proč zrovna začátkem roku? Inu, ohřát se v lednu při muškaření nebo přívlači v subropickém klimatu severoargentinské pampy je celkem fajn. A navíc o Vánocích končí doba hájení kujaby-dorada a tito dravci jsou po vytření hladoví (a neochytaní).
V lednu letošního roku se na řeku Paraná vypravila skupina čtyř rybářů-vláčkařů ze Slovenska, kterým sekundoval jeden muškař s české kotliny.
Už před Vánoci začaly v Brazílii silné deště a řeka pomalu, ale jistě zvyšovala průtok. Zpočátku se zdálo, že tento stav bude hrát rybářům jednoznačně do karet, protože se hladina řeky blížila normálu - při rostoucí hladině ryby častěji mění stanoviště a jsou zpravidla při chuti. Ale když říční hladina překročila obvyklou úroveň a v prvním lednovém týdnu byla téměř metr nad normálem, řeka začala zaplavovat pobřežní tropický les a rybám nastaly zlaté časy – potravy bývá v zaplavených stromech a keřích víc než dost a navíc skýtají zaplavené stromy skvělý úkryt. Ale zkuste v zaplaveném lese lovit ryby!
15 kg zlate radosti pro JozkuStředoevropští rybáři se však za vydatné pomoci místních průvodců se situací dobře popasovali a v daleké Argentině nasadili laťku na počátku sezóny řádně vysoko!
Ryb se sice lovilo méně než obvykle (jen 2-5 ryb na rybáře a den), protože zejména menší ryby byly vyjeté do zaplavených pobřežních lesů, které jim skýtaly dostatek potravy a především úkryt před velkými dravci. Na druhou stranu velká dorada lovila na okrajích zaplavených stromů a keřů a kdo házel přesně (což se nakonec velmi rychle musel naučit každý), na toho čekaly agresivní záběry velkých dravců.
lednove dorado ulovene na musku-streamerDorada jsou extrémně bojovná, po záseku ráda skáčou, a protože se obvykle ukrývají u zatopených větví, nezřídka se jim podaří nástrahu utrhnout nebo se jí zbavit. Realita byla drsná: v prvních dnech se na deset záběrů podařilo zdolat jediné dorado. Později se skóre zlepšilo ve prospěch rybářů a zdoláno bylo každé třetí zaseknuté dorado.
Z pěti největších zdolaných dorad byla tři metrová (15 kg) a dvě největší měřila cca 110 cm (18 kg). Bohužel žádné z velkých dorad nebylo přesně měřeno a dodatečné měření bylo jen podle přiloženého prutu. Všechny ulovené ryby byly po zdolání rychle fotografovány a ihned puštěny na svobodu.
ostre zuby piraneNejúspěšnější nástrahy na velké ryby byly plovoucí wobblery délky 14-18 cm, které chodí pod hladinou v 0,5-1 metru. Osvědčily se zejména wobblery Salmo a Rapala, záběry velkých ryb však byly i na velké rotačky č. 4-5.
Kromě dorad se každý den ve dvojici ulovili 2-3 brykoni (pira-pitá) a 2-3 savala (kaprovitá ryba).
Protože se většinou chytalo na velké nástrahy, ale zejména díky vysoké hladině vody, se za celý týden ulovily jen 4 dravé piraně a žádné plodožravé piraně (pacú ). Pacú se kupodivu nepodařilo ulovit ani muškařům, kteří jindy na nástrahy imitující ořechy a drobné plody padající na říční hladinu, slaví úspěchy.
Třešničkou na dortu celé výpravy bylo skvělé jídlo a celkově vynikající úroveň stolování. Vittorio a jeho team v lodge jsou podle názoru většiny z nás mezi rybářskými kempy naprostou kulinářskou špičkou. A abych nechválil jen kuchaře, rovněž průvodci (Vittorio, Vincente a Paolo) byli skvělí – i za vysokého stavu vody věděli naprosto přesně, kde ryby stojí a kde najdou ty největší.
Poslední den výpravy byl relaxační – namísto rybařiny se skupina vydala do mokřadů Esteros de Iberá, kde byli k vidění kajmani, kapybary, jeleni a množství ptáků.

prvni letosni dorado
prvni letosni dorado
Jozkovych temer 80 cm - vecer na rece Parana
Jozkovych temer 80 cm - vecer na rece Parana
trofejni dorado - leden na rece Parana
trofejni dorado - leden na rece Parana
Peter a jeho metrove dorado (10 kg)
Peter a jeho metrove dorado (10 kg)
dorado - Jozka konecne pres metr
dorado - Jozka konecne pres metr
brykon laplatsky - pirapita
brykon laplatsky - pirapita
80 cm bojovneho zlata z reky Parana
80 cm bojovneho zlata z reky Parana
trofejni dorado - leden na rece Parana
trofejni dorado - leden na rece Parana
lednove dorado z reky Parana
lednove dorado z reky Parana
trofejni dorado - leden na rece Parana
trofejni dorado - leden na rece Parana


plodozrava pirana - pacu ulovena na jigParaná v roce 2017

Stejně jako v předchozích pěti letech jsem si za celou rybářskou sezónu nenašel čas, abych zapisoval nebo zveřejňoval na webu nejzajímavější úlovky. Od vánočních svátků až do konce dubna jsem se prakticky nezastavil – buď jsem byl s rybáři na vodě nebo v kuchyni našeho pensionu nebo jsem připravoval lodě a průvodce před příjezdem nových hostů...
Zatímco v USA a v Evropě právě začíná rybářská sezóna, ta naše v Argentině končí. A že se letos vyvedla! Většinu hostů jsme měli z USA a Kanady, ale objevili se u nás i rybáři z Francie, Itálie, Ukrajiny, Irska, Španělska, Čech, Švédska a samozřejmě z Argentiny a Brazílie.
Kromě standardních úlovků dorad, pacú a pira-pitá se nám letos povedlo i několik dorad okolo metru délky, asi polovina z nich byla na mušku. Zřejmě nejkurióznějším úlovkem sezóny byl sumec surubi (anténovec), kterého se podařilo zdolat s muškařským vybavením. Prut AFTMA9 ve finální fázi zdolávání nevydržel, ale spíš to bylo tím, že lovec už chtěl mít sumce z vody venku a trochu moc prut zaklonil...
Kromě rybaření u našeho pensionu jsme stále častěji podnikali i výpravy proti proudu řeky, kde do budoucna možná postavíme druhou základnu.
Posílám pár obrázků z ledna, února a března 2017.

Vittorio

dorado - dravec ricni hladiny
dorado - dravec ricni hladiny
vecerni dorado z reky Parana
vecerni dorado z reky Parana
sumec surubi - netradicni ulovek na streamer
sumec surubi - netradicni ulovek na streamer
vecerni metrovka z reky Parana
vecerni metrovka z reky Parana
boga - parme podobna ryba ricniho dna
boga - parme podobna ryba ricniho dna
pacu ulovene na musku - jig
pacu ulovene na musku - jig
dorado - bojovnik pod i nad hladinou
dorado - bojovnik pod i nad hladinou
dorado 90 cm ulovene na hladinovy streamer
dorado 90 cm ulovene na hladinovy streamer
dorado ulovene na streamer
dorado ulovene na streamer
opice - vrestan odpocivajici na strome
opice - vrestan odpocivajici na strome


dorado - kujaba delky 78 cm Paraná 5.-12.1.2015

Do Argentiny se nás vypravilo osm. Většina z nás už na řece Paraná rybařila lednu minulého roku a protože se nám v Argentině líbilo a lov dorad, pacú, pirapit a piraní nám připadal zajímavý, rozhodli jsme se výpravu zopakovat.

5.1.
Ve 14.00 přilétáme do Corrientes a o hodinu později už relaxujeme na terase pensionu Golden Dorado Lodge.
Naši hostitelé Vittorio a Vincente se nenechali zahanbit a kromě lahodných chlazených nápojů se na stole brzy objevují i nepříliš dietní pochoutky. Argentinci holt umí žít...
Za skřehotání papoušků a opic, které se prohánějí v korunách stromů nad našimi hlavami, pomalu vybalujeme a připravujeme pruty. Když zapadá slunce, jsou už stojany plné nachystaných muškařských i vláčecích prutů. Vybíráme z krabic wobblery a mušky, navazujeme lanka a ano, občas usrkneme ze sklenky malbecu.

krátce po východu slunce vyrážíme na vodu6.1.
Krátce po východu slunce vyrážíme na vodu. Pro každou dvojici rybářů je připravena motorová loď řízená profesionálním rybářským průvodcem.
Celý den strašné vedro a úplně jasno. Přes poledne bylo přes 30°C. Dopoledne foukal vítr, který byl příjemně osvěžující, ale odpoledne bylo chvílemi úplné bezvětří a děsný hic.
Po zahradě se nám promenovali opice-vřešťani a během rybaření jsme viděli vydru.

Loď Sergio – oba přívlač, celý den chytali na wobblery
Tomáš – dorado 50 cm, pira-pita 35 cm, boga 50 cm (2 kg) + dvě dorada spadla
Ondra – na Ondru žádné ryby nezbyly, vše vychytal Tomáš

jízda lodi v bocnim ricnim rameniLoď Pablo – oba vláčka
Saša a Vlasta – žádná ulovená ryba, jen dvě spadlá dorada, z toho jedno cca 60 cm

Loď Vincente
Pavel muškařil – 2x dorado 40 a 50 cm
Radek vláčel – 1x pira-pita 40 cm, 1x dorado utržené a 2x dorado vypnuté

Loď Vittorio – oba muška
Jirka – 1x dorado 48 cm na korálek, 2x pira-pita 50 a 55 cm – jedna na kuličku a jedna na streamer
Zdeněk – 2x dorado 43 a 45 cm – obě na streamer (jedno na sinktip a jedno na plovoucí šňůru). Ještě tři dorada spadla.

brykon laplatsky - pirapita, uloveno na musku7.1.
V noci bylo dost teplo, ani nad ránem se neochladilo, ale ukázaly se mraky. A mraky houstly a houstly až se z nich okolo poledne udělala solidní bouřková fronta. Naštěstí nás bouřky minuly a jen večer trochu sprchlo. Na obloze se při západu slunce udělala nádherná duha.
Rybaření je strašná dřina - řeka klesá, ale stále má alespoň metr nad běžný stav.

Loď Sergio – oba přívlač
Tomáš – 4x dorado 48-53 cm, vše na wobblery, v jednu chvíli narazili asi na hejno, protože uprostřed proudu měli záběr za záběrem.
Ondra – 2x dorado 50 a 58 cm

Loď Pablo – oba vláčka
Saša – 3x dorado 45-50 cm, 1x pira-pitá 45 cm a 3x majaron (ryba vypadala jako cejn nebo spíše velký sleď a strašně smrděla rybinou)
Vlasta – 2x dorado 40 a 53 cm, 1x majaron

Loď Vincente
Pavel muškařil – 3x dorado 45-50 cm
Radek vláčel – 1x dorado 52 cm a 1x pira-pitá 45 cm

Loď Vittorio – oba muška
Jirka – 1x dorado 45 cm večer při západu slunce na malý streamer. Jinak za celý den jen dva záběry – spadlé ryby,
Zdeněk – 1x dorado 50 cm na bílozelený streamer večer asi hodinu před západem slunce. Ráno jedna ukouslá muška i s lankem a jedna spadlá ryba.

kujaba - dorado 72 cm, uloveno na privlac8.1.
Ráno pršelo, byla bouřka. Přes den ještě přešly dvě malé bouřky. Teplota klesla na 25-30°C

Loď Sergio – oba vláčeli
Tomáš – 3x dorado 40-50 cm a podsekl tříkilové sabalo. Při čtvrtém výskoku mu spadlo dorado cca 5 kg
Ondra – 2x dorado 50 a 72 cm, piraňa cca 1 kg – 45 cm a podsekl sabalo

Loď Pablo – oba vláčka
Vlasta – 3x dorado 45-62,5 cm
Saša – 2x dorado 50 a 63 cm a piraňa 45 cm

Loď Vincente
Radek vláčel – 2x dorado 50 a 60 cm
Pavel muškařil – 1x dorado 50 cm, 2x pira-pita 40 a 45 cm a pacuí 25 cm

Loď Vittorio – oba muška
Jirka – 2x dorado 45 a 48 cm, obě odpoledne
Zdeněk – dorado 50 cm a pira-pita 40 cm, obě ryby odpoledne. Šest dorad mi vyjelo za muškou, ale nástrahu nedobralo.

dorado - kujaba 72 cm ulovene na privlac9.1.
Dopoledne oblačno, odpoledne skoro jasno, teplota 25-32°C. Okolo poledne mírný větřík, večer úplné bezvětří. Posádky Pabla a Vittoria jely z Golden Dorado lodge ráno v 6.30 autem směrem proti proudu řeky (hodina jízdy). Cestou viděli nandu, kapybaru, čápy jabiru, naše čápy bílé, karanča, papoušky a spoustu dalších druhů ptáků.
Lodě Sergia a Vincenta jely proti proudu řeky do rybářského hotelu, kde se všichni sešli na oběd a odpoledne všichni rybařili v okolí. Večer se pak všichni vrátili do Golden Dorado Lodge.
Řeka v okolí rybářského hotelu dělá více ostrovů a na břežích zrají stromy, jejichž plody padající do vody lákají množství ryb z okolí. Záběrů máme dvojnásob než na řece u Golden Dorado lodge a je vidět i více velkých ryb (při minulé výpravě to bylo právě naopak). Vláčkaři utrhli několik dorad přes metr, opakovaně několika z nás při zdolávání vzalo velké dorado zdolávanou rybu.
Ulovená pacú byla na kuličky na muškařském prutu, resp. na malý wobbler. Pira-pitá byla na menší streamery do 12 cm. Z mušek se dnes na dorada nejvíce osvědčily zelenočerné streamery délky asi 15 cm.
Nejvíce ryb jsme ulovili večer – mezi 18.30-19.30 byly ryby velmi aktivní a opakovaně jsme viděli lovit velká dorada. Na některých úsecích řeky jsme večer hodinu okolo západu slunce měli záběr na každý třetí hod.

odpolední zastavka na koupaniLoď Sergio – oba přívlač
Tomáš – 1x dorado 72 cm
Ondra – 2x dorado 50 cm, 1x pacú 50 cm (4 kg)

LodˇPablo – oba přívlač
Vlasta – bezrybka
Saša – 1x pira-pitá 45 cm a 4x dorado, 2x do 50 cm, 79 cm a 92 cm.
Dorado 92 cm ulovil na wobbler Rapala super shadrap RH (karkulka). Ryba během zdolávání 3x vyskočila. Celkem ji Saša zdolával asi 10 minut a podle jeho slov bylo štěstí, že chytal na monofil-vlasec 0,35 mm a ne na šňůru – jinak by dorado nástrahu při výskocích asi vyklepalo.

odpoledni relaxace v hotelovem bazenu na brehu rekyLoď Vincente
Pavel muškařil – 5x dorado 45-55 cm, 1x pira-pitá 45 cm a pacú, které mu zasekl Vincente. Pavel chtěl chytit pacú na kuličku ale pořád se mu nedařilo. Snažil se, perfektně házel, trpělivě čekal na záběr, ale nic. Pak si jeho prut půjčil Vincente, jednou nahodil, zasekl a bylo tam pacú. Pavel chtěl zlámat prut, ale pak si to rozmyslel. Spadlo mu asi pět dorad, jedno velké nedobralo nástrahu.
Radek vláčel – 2x dorado 50 cm a několik mu jich spadlo.

Loď Vittorio – oba muška
Jirka – grand slam: 2x pacú 45 a 50 cm, 1x pira-pitá 48 cm, 5x dorado 30-55 cm
Zdeněk – grand slam: 1x pacú 40 cm, 1x pira-pitá 45 cm, 6x dorado 30-55 cm.
To nejmenší dorado mu během zdolávání vzalo velké dorado. Vodil ho na udici asi 3 minuty a pak velké dorado to malé bohužel vyplivlo.

plodozrava pirana - pacu ulovena na privlac10.1.
Ráno a dopoledne bylo úplně jasno, foukal vítr a teplota vyšplhala na 33°C. Ve čtyři odpoledne se přehnala bouřka a vypadalo to na setkání více bouřek, takže kromě Pablovy lodě to ostatní posádky vzdaly. Okolo sedmé večer už bylo jasné, že nás bouřka mine, ale to už bylo pozdě vyjet na vodu.
Mezi 20.00-23.00 se na obzoru nad Paraguaí někde pár desítek kilometrů od nás odehrávala obrovská bouřka – každé dvě vteřiny rozsvítil oblohu blesk. Skoro to vypadalo jako novoroční ohňostroj.
Bydlíme v rybářském hotelu asi 70 km proti proudu od Golden Dorado lodge.
Odpoledne jsme se namísto rybaření byli projít v okolí. Všude jsou podmáčené pastviny s kravami a koňmi, viděli jsme i několik nandu pampových a samozřejmě hodně ptáků – dravá karanča, volavky bílé, čápy jabiru, tukany, papoušky...

Loď Sergio – oba přívlač, chytali jen dopoledne a kromě několika planých záběrů čistá nula – nic.

vecer na rece ParanaLoď Pablo – oba přívlač
Saša – ráno po třech výskocích vypnul metrové dorado a odpoledne utrhl po souboji dvě dorada okolo metru, jedno bylo jistě přes metr. Desetikilová lanka jsou prostě málo. Pětatřicítka vlasec v pohodě vydržela. Všechna velká dorada byla na super shadrap RH (karkulka), resp. jedno z nich zabralo na malé 30 cm dorado, které Saša zdolával na ten shadrap.
Vlasta – 1x piraňa cca 40 cm a 1x dorado 50 cm

Loď Vincente – rybařili jen dopoledne
Radek vláčel – ráno měl v přístavu jedno dorado asi 45 cm a pak mu jen dvě spadla. Odpoledne už nerybařil
Pavel – 1x dorado 50 cm a dvě dorada spadly.

Loď Vittorio – oba muška, chytali jen dopoledne, odpoledne v obavě před bouřkou a větrem relaxovali.
Jirka – dvě dorada mu spadla, ale žádné nebylo v lodi.
Zdeněk – 1x dorado 45 cm a dvě mu spadla, resp. nedobrala nástrahu, protože ve větru byla manipulace s lodí i nástrahami složitá.

plodozrva pirana . pacu 60 cm11.1.
Ráno oblačno, chvílemi jasno. Vyrazili jsme ještě za šera a při rozbřesku už jsme byli na lovištích. Ranní chytání bylo nádherné, ale už hodinu po východu slunce aktivita ryb znatelně poklesla.
Na březích řeky spousta opic-vřešťanů, papoušků, tukanů, volavek, ledňáků...
Odpoledne to vypadalo na bouřku a ochladilo se na 25°C, ale bouřka se nekonala. Ráno i večer nás nepříjemně překvapili komáři, kteří se na 30 minut objevili při východu a západu slunce

Loď Sergio – oba přívlač
Tomáš – 3x dorado 40, 50 a 78 cm, 2x piraňa 30 cm, 1x pacú 50 cm (4 kg), 1x pira-pitá 50 cm
Ondřej – 2x dorado 50 cm, 1x piraňa 30 cm, 2x pacú 40 a 45 cm

Loď Pablo – oba přívlač
Saša – bezrybka – byl psychicky tak vyklepanej, aby ho v celkovém hodnocení nikdo nepřekonal, že nevytáhl ani rybu. Měl na udici velké dorado okolo metru, ale přetrhlo mu 15-kilové lanko.
Vlasta – 1x dorado 90 cm ulovené na wobbler v posledních 10 minutách rybaření.

dorado - kujaba 70 cm ulovene na muskuLoď Vincente
Pavel, muškaření - 6x dorado 40-60 cm, 1x pira-pitá 50 cm, 1x pacú 50 cm, 1x boga 40 cm
Radek přívlač – 6x dorado 40, 50 cm a jedno 78 cm, 1x pira-pitá 45 cm, 1x pacú 40 cm, 1x boga 40 cm
Pavel byl zoufalej, že nemůže chytit pacú. A protože ho průvodce ponoukal, že se má více soustředit, tak mu vrazil prut do ruky se slovy: „Na, tady to máš a ukaž mi to.“ A stalo se – Vincente desetkrát nahodil a ulovil pacú 45 cm. To Pavla zlomilo. Není divu – včera byl Pavel úplně hotovej, když mu nic nešlo. Dal si cigaretu a prut půjčil Vincentovi, který mu ho vrátil po té, co během Pavlovy cigaretky ulovil dorado 70 cm.

Loď Vittorio – oba muškaření
Jirka – 2x dorado 40 a 45 cm, 2x pacú 40 a 45 cm. Tři ryby utekly.
Zdeněk – 2x dorado 40 a 50 cm, 1x pacú 50 cm. Vše uloveno odpoledne. Asi pět ryb uteklo.

kujaba - dorado 90 cm ulovene na privlacPři letošní výpravě byly všude mraky ryb, ale chytání nebylo vůbec snadné. Každá posádka zažila půlden nebo celý den, kdy neulovila vůbec nic. To každý rybář pochopí, ale když vidíte okolo sebe lovit ryby a občas nějakou vypnete nebo utrhnete, tak bych ten prut chvílemi nejraději rozlámal.
V lednu 2013 jsme na řece Paraná lovili dorada výhradně na menší nástrahy - streamery, rotačky a wobblery do 12 cm. Letos to bylo jiné - všechna velká dorada byla na wobblery délky 14-16 cm. A ještě jeden zásadní rozdíl: v roce 2013 se velká dorada lovila prakticky jen v okolí Golden Dorado lodge, ale u hotelu proti proudu řeky bylo dorad více, jenže malých, letos bylo více ryb a větší ryby výše proti proudu v okolí hotelu. Holt "nenahodíš dvakrát do stejné řeky..."

kujaba - dorado délky 92 cm ulovené na shadrapVlasta pro potřeby této výpravy nechal udělat dvě medaile s doradem – jednu zlatou pro lovce největšího dorada a druhou stříbrnou za druhé největší dorado. Celkem vyšly medaile na 16.000 Kč (tedy 2.000 Kč/osobu).
Předávání medailí bylo dramatické. Všichni čekali vyhodnocení zlatého Saši a stříbrného Tomáše nebo Radka, kteří se dělili se svými 78 cm o stříbro. Ale to nevěděli, že Vlasta v poslední půlhodině chytání ulovil dorado 90 cm! Soutěž tedy nakonec nebylo nutné manipulovat, aby dopadla, jak všichni předpokládali: zlatý Saša a stříbrný Vlasta. Všichni jim ty medaile závidíme a vzhledem k jejich rybářsko-pracovnímu nasazení i přejeme.

nejvice lovenych dorad merilo okolo 50 cm
nejvice lovenych dorad merilo okolo 50 cm
dorado - kujaba 78 cm ulovene na privlac
dorado - kujaba 78 cm ulovene na privlac
dorado 60 cm ulovena na privlac
dorado 60 cm ulovena na privlac
dorado-kujaba 90 cm
dorado-kujaba 90 cm
brykon - pirapita, uloveno na suchou musku
brykon - pirapita, uloveno na suchou musku
pirapita ulovena na suchou musku pri zapadu slunce
pirapita ulovena na suchou musku pri zapadu slunce
plodozrava pirana - pacu ulovene na musku - kulicku, imitace plodu
plodozrava pirana - pacu ulovene na musku - kulicku, imitace plodu
plodozrava pirana - pacu 60 cm
plodozrava pirana - pacu 60 cm
muskareni z lodni zadi osazene plosinou
muskareni z lodni zadi osazene plosinou
vecer na rece Parana
vecer na rece Parana
odpoledni koupani na piscitem ostrove
odpoledni koupani na piscitem ostrove
vecerni privlac z lodni zadi
vecerni privlac z lodni zadi
vychod slunce nad rekou Parana
vychod slunce nad rekou Parana
odpoledni relaxace na terase
odpoledni relaxace na terase
plodozrava pirana - pacu ulovene na musku-jig
plodozrava pirana - pacu ulovene na musku-jig
plodozrava pirana - pacu delky 50 cm ulovene na privlac
plodozrava pirana - pacu delky 50 cm ulovene na privlac
pirana - palometa ulovena na privlac
pirana - palometa ulovena na privlac
dorado - kujaba 72 cm ulovene na privlac
dorado - kujaba 72 cm ulovene na privlac
dorado - kujaba 78 cm ulovene na privlac
dorado - kujaba 78 cm ulovene na privlac
prales na brehu reky Parana
prales na brehu reky Parana