+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaPumice Creek LodgeRybolov

Aljaška - Pumice Creek Lodge - Rybolov

Pumice - zdolavani lososa cavycaRybářský revír
Z místa pobytu létají hosté 6x týdně malým letadlem k okolním řekám – výběr řek, které leží 10-40 minut letu od lodge závisí na tahu lososů. Letadlo Cessna pojme najednou vždy jen 3 cestující o jejichž rybářské štěstí pečuje místní rybářský průvodce. V sousedství lodge protéká řeka Pumice Creek, kde se loví především siveni Dolly Varden. Mezi hlavní lososí řeky v okolí patří Cinder, Meshik a King Salmon River. K dopravě po některých řekách používají průvodci motorové lodě. Břehy řek jsou většinou travnaté, dno řek je pokryto štěrkem a tmavým sopečným pískem, což umožňuje snadný pohyb podél řek a brodění. Brodicí kalhoty jsou při muškaření nutností. Na přívlač je místy možné lovit i ze břehu.
Protože se rybaří na řekách relativně krátkých, loví se zde často lososi čerstvě vytažení z moře (Bristol bay), tedy ryby plné síly, které celkem ochotně atakují nabízené nástrahy a po záseku se nevzdávají snadno...

Pumice - losos nerka - sockeyeZpůsoby rybolovu, doporučené vybavení
Přívlač
Lov lososů královských (čavyča) - multiplikátor nebo kvalitní smekací naviják, prut délky 2,4 - 3 m o vrhací zátěži 30 - 150 g, vlasec 0,5 mm .
Lov lososů stříbrných (kisuč) - multiplikátor nebo kvalitní smekací naviják, prut délky 2,4 - 2,75 m o vrhací zátěži 10-50 g, vlasec 0,35 mm nebo šňůru cca 0,25 mm.

Muškaření
Lov lososů královských (čavyča) - kvalitní naviják, prut délky 9-12 stop a třídy 9-12 AFTMA, sinktip, koncový vlasec cca 0,5 mm.
Lov lososů stříbrných (kisuč) - kvalitní naviják, jednoruční prut délky 9-10 stop třídy 8-9 AFTMA, plovoucí šňůry, případně sinktip, koncový vlasec 0,33 mm
Lov pstruhů duhových a sivenů Dolly Varden - naviják, jednoruční prut délky 9 stop třídy 5-8 AFTMA, plovoucí + intermediální šňůry, koncový vlasec 0,2 - 0,3 mm
V lodge jsou jen velmi omezené možnosti zapůjčení rybářského vybavení pro přívlač – předpokládá se, že každý host přilétá do Pumice s vlastním rybářským vybavením a oblečením.

POZOR! Od roku 2012 platí na Aljašce zákaz používání brodících bot s filcovou podrážkou.

Údaje o počtech táhnoucích lososů do jednotlivých řek Aljašky. Zvolte odkaz "Fish Counts", vyberte hledanou řeku nebo oblast, rok a druh ryby.

Aljaška - oficiální informace o rybolovu, předpisech, sezónách, tazích ryb, předpovědi na další sezónu, on-line nákup povolenek...


Video z výpravy do Pumice Creek Lodge a Národního parku Katmai