+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaMulchatna

Aljaška - Mulchatna

lovci a ulovek z reky MulchatnaRybářský tábor Mulchatna River Camp leží oprostřed aljašské divočiny, stovky kilometrů od nejbližší silnice, obchodu i signálu mobilního telefonu. Jediné spojení s civilizací představuje hydroplán a satelitní telefon.
V minulosti existovaly plány na důlní činnost v povodí řeky, ale veškerá těžební činnost byla zakázána po té, co se vzedmula vlna odporu mezi všemi obyvateli i návštěvníky z širokého okolí. Lovci, sportovní rybáři, komerční rybáři v Bristolském zálivu i členové místní indiánské komunity se rezolutně postavili proti plánované těžbě barevných kovů. A tak dodnes plynou vody Mulchatny nerušeně z jezer, tundry a ledovců na severu až do řeky Nushagak a dál do Bristol Bay.
Mulchatna River Camp byl založen v sedmdesátých letech, zachoval si svou rodinnou atmosféru a jeho hosté mají více než 100 km okolních řek jen pro sebe. Jedinými návštěvníky jsou občas turisté připlouvající na raftech, bobři, losi, sobi karibu a výjimečně se do okolí zatoulá medvěd grizzly.