+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaAljaškou na vlastní pěstLetenky

Aljaška - Aljaškou na vlastní pěst - Letenky

Aljaška je z Evropy dostupná celou řadou leteckých spojů, ale nejpohodlnější a nejrychlejší alternativou jsou přímé lety na lince Frankfurt-Anchorage (9 hodin letu), ke kterým je možné zajistit i přípojný let z Prahy nebo Vídně.
Cena letenek Praha-Anchorage-Praha (s přestupem) se podle sezóny a obsazenosti letadel pohybuje včetně poplatků od 25.000 Kč/osobu.

Pravidelné lety
Letenky zajišťujeme prostřednictvím renomovaných společností.
Doba letu Z Prahy je přibližně 20 hodin, zpravidla se 2x přestupuje.

Zvláštní lety
Možnost zajištění letenek na přímé lince Frankfurt - Anchorage - Frankfurt. Doba přímého letu je přibližně 9 hodin. Možnost zajištění přípojného letu do Frankfurtu z Vídně nebo Prahy.


Go Parking - bannerCestujete letecky z Prahy a chcete na letišti rychle, levně a bezpečně zaparkovat Váš automobil? Doporučujeme hlídané parkoviště Go Parking. Při rezervaci parkovacího místa prostřednictvím on-line systému získáte navíc bezpečné parkování Vašeho vozidla za zvýhodněnou cenu. Z parkoviště Go Parking Vás i Vaše zavazadla dopraví k terminálu pohodlný mikrobus během pěti minut. Po návratu na letiště Vás mikrobus bude opět očekávat před terminálem.


Vstupní formality
Cestující z Čech, Slovenska a dalších evropských zemí, kteří si přejí cestovat v rámci bezvízového programu na Aljašku (resp. do USA) si musí požádat o vydání povolení prostřednictvím systému ESTA.


odlet z reky hydroplanemDovoz ryb z Aljašky
Zpráva Komise Evropského Společenství ze dne 5. března 2009


o dovozu výrobků živočišného původu pro osobní spotřebu do zemí Evropského Společenství, kterou se upravuje zpráva číslo 136/2004

Evropské Společenství - Komise č. 206/2009
(EU ABl. Nr. L 77, 24.03.2009, S. 1)
4. Omezené množství výrobků z ryb pro osobní spotřebu.
Je povoleno dovézt do EU pro osobní spotřebu omezené množství rybích výrobků (např. čerstvých, sušených, vařených, uzených nebo jinak upravených ryb), jestliže jsou splněny tyto podmínky:
- čerstvé ryby musí být vykuchány a
- hmotnost výrobků z ryb nepřekročí 20 kg.