+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaUSAAljaška

USA - Aljaška

Losos kisuc (coho)Cottonwood Lodge, okoliToužíte lovit velké a silné ryby v neporušené přírodě a přitom chcete pohodlně a bezpečně cestovat?
Láká vás vidina severské divočiny a nechcete se vzdát „výdobytků civilizace“, které vám zpříjemňují každodenní život?
Není mnoho míst na zemi, která mohou splnit váš sen. Aljaška mezi ně bezesporu patří.

Většina rybářů přijíždí na Aljašku nebo do Kanady s cílem ulovit lososa. Na západním pobřeží Ameriky se loví pět druhů pacifických lososů: losos čavyča-king, kisuč-coho, nerka-sockeye, gorbuša-pink a keta-chum. Největší pozornosti rybářů se těší mohutní lososi čavyča-královští, kteří dosahují hmotnosti přes 20 kg, elegantní lososi kisuč a tažná forma pstruha duhového-steelhead.
Prakticky po celou sezónu je možné lovit pstruhy duhové, lipany, siveny malma a štiky.

Chcete-li důkladněji poznat jeden revír, mít dobré šance na úlovky ryb z kategorie „nej“ a zároveň si po dni intenzivní rybařiny a chutné večeři s radostí odpočinete v čisté suché posteli, pak zvolte pobyt v některém ze stylových rybářských pensionů – lodge.
Dáte-li však přednost kombinaci rybaření s cestováním po Aljašce nebo Kanadě, pak Vám putování v obytném automobilu bude připadat jako ideální alternativa.
Dobrodružnější povahy, kterým jde o vynikající rybařinu a zároveň o těsný kontakt s aljašskou divočinou jistě potěší nabídka splouvání řek-raftingu pod vedením místních rybářských průvodců.
Jednotlivé varianty pobytů je možné kombinovat.

Údaje o počtech táhnoucích lososů do jednotlivých řek Aljašky.