+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoBlavikenRybolov

Švédsko - Blaviken - Rybolov

Umealven - přehradní jezeroŘeka Umeälven byla v minulosti přehrazena a tím vznikla přehradní nádrž se vzdutím dlouhým cca 30 km. Součástí revíru je část hlavního toku řeky Umeälven, zátoka Blaviken a několik jezer různých velikostí v okruhu cca 10 km.
Zatímco podél hlavního toku a přehrady na řece Umeälven vede hlavní silnice a je zde i celá řada usedlostí a vesnic, v okolí zátoky Blaviken jsou jen místní komunikace a ojedinělé chaty nebo farmy.

V nejhlubších místech přehrady (původní koryto) dosahuje hloubka až 10 m. Mimo původní koryto je množství mělčin a písečných kos.
Zátoka Blaviken je celkově mělčí, s množstvím rákosin a vodního rostlinstva. Dobrá místa k rybolovu naleznou rybáři hlavně v severní části zátoky v okolí mělčin a ostrovů.
Rybářský tlak na tento revír je malý a šance na úlovek velké štiky nebo okouna jsou relativně vysoké. Na hlavním toku řeky v okolí původního koryta je šance i na úlovek velkého jezerního pstruha.

Asi 10 km od domku teče říčka Paulbacken, kde se na mušku metodou "chyť a pusť" loví pstruzi a lipani.

Hosté ubytovaní v Blaviken mohou v případě včasné rezervace získat povolenku na lososí úsek řeky Vindelälven (necelá hodina jízdy autem), kde je možné rybařit ze břehu (přívlač a muškaření) nebo případně z lodě pod vedením průvodce (přívlač).

okoun ze zátoky Blaviken
okoun ze zátoky Blaviken
stiky ze zatoky Blaviken
stiky ze zatoky Blaviken
kotviste lodi u domku Blaviken
kotviste lodi u domku Blaviken
sobi na brehu zatoky Blaviken
sobi na brehu zatoky Blaviken
v zatoce Blaviken
v zatoce Blaviken