+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaNorskooblast ViknaEidshaug

Norsko - oblast Vikna - Eidshaug

Eidshaug - pohled na domek ze zahradyDomek Eidshaug stojí na kraji lesa, 300 metrů od vesnického přístaviště lodí, na velmi klidném místě, v malebné krajině asi 10 km sevozápadně od městečka Kolvereid, resp. 15 km severovýchodně od města Rorvik.
Přímo před domkem, ve vodách fjordu Nordsalten, jsou dobrá loviště treskovitých ryb. Za dobrého počasí je možné s lodí vyjet i na otevřené moře mezi souostrovím Vikna a ostrovem Leka (15 minut jízdy lodí), směrem na druhou stranu (do fjordu) je i místo, kde se v sundu vytváří za přílivu a odlivu velmi silný proud (lodí cca 5 minut). Do města Rorvik trvá cesta lodí cca 30 minut.

Domek pro 4-5 osob je velmi prostorný (140 m2) a účelně zařízený: v přízemí je kuchyně (sporák, myčka, mikrovlnka, lednice, mrazák), dva obývací pokoje, sprcha a WC. V patře domku jsou tři jednolůžkové ložnice a jedna ložnice se dvěma lůžky.
Zapůjčení ložního prádla a ručníků je v ceně pronájmu.

domek Eidshaug - pohled od pristupove cesty, vpravo misto na cisteni ryb
domek Eidshaug - pohled od pristupove cesty, vpravo misto na cisteni ryb
Eidshaug - kuchyne
Eidshaug - kuchyne
Eidshaug - kuchyne
Eidshaug - kuchyne
Eidshaug - jidelni kout
Eidshaug - jidelni kout
Eidshaug - obyvaci pokoj
Eidshaug - obyvaci pokoj
Eidshaug - dvouluzkova loznice
Eidshaug - dvouluzkova loznice
Eidshaug - jednoluzkova loznice
Eidshaug - jednoluzkova loznice
Eidshaug - koupelna
Eidshaug - koupelna
Eidshaug - misto na cisteni ryb
Eidshaug - misto na cisteni ryb
Eidshaug - kotviste lodi
Eidshaug - kotviste lodi

Eidshaug - lod s motorem 30 HPEidshaug - lod s motorem 15 HPV ceně pronájmu domku je zapůjčení prostorné lodě Oien délky 6 m s volantovým řízením, echolotem-GPS-plotrem a motorem o výkonu 50 HP.

Dále je možné pronajmout loď Oien délky 5,3 m s volantovým řízením, echolotem-GPS-plotrem a motorem o výkonu 30 HP za 8.000 Kč / týden.

Pojištění lodě je možné zakoupit při nástupu na pobyt za cca 500 NOK/týden, spoluúčast v případě pojistné události je cca 10.000 NOK.

Lodě kotví u mola ve vesnickém přístavišti 300 m od domku (autem 500 m). Pohonné hmoty do lodí nakupuje zákazník po dohodě s majitelem.
Zastřešené místo na čištění ryb s tekoucí vodou je u domku, mrazák v suterénu domku.

Nejbližší obchod je vzdálen 20 km, nejbližší město je Rorvik - 30 km, letiště Rorvik 35 km, letiště Trondheim-Vernes 250 km.

Okolní vody jsou známé úlovky velkých tresek obecných a tmavých, počátkem sezóny zde bývají často loveny i vlkouši-mořské kočky. Ideální období pro lov velkých tresek je duben-květen. Později v sezóně se v okolí chytají především tresky tmavé, polaci, makrely, ale také platýsi, mořští ďasi a halibuti (červen-září).
Jen 2 km od domku jsou jezera s dobrou obsádkou pstruhů.
V okolí jsou louky a lesy (koncem léta a na podzim možnost sběru hub).

Majitel bydlí na statku asi 200 m od chaty, jeho synovec hovoří anglicky a částečně německy.


Týdenní pronájem domku včetně lodě s echolotem-GPS-mapovým plotrem a motorem 50 HP v období 1.4.-1.10.2022 - 32.000 Kč

V případě prodloužení pobytu na dobu delší než 1 týden je za každý další den účtován příplatek 14% z ceny týdenního pronájmu domku.


Eidshaug, představení lokality:
Příliv a odliv v Eidshaug