+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaNorskooblast Lofoty-VesterályKanstad

Norsko - oblast Lofoty-Vesterály - Kanstad

Chata KanstadChata Kanstad leží na východním břehu Kanstadfjordu, přibližně 10 km severozápadně od Lodingen. Klidná poloha a atraktivní pobřeží potěší každého, kdo v Norsku hledá tu pravou severskou atmosféru. Chata je díky své poloze vhodná nejen pro rybářskou dovolenou, ale i pro rodinnou dovolenou spojenou s výlety po Lofotech a Vesterálech.

Na obytné ploše 65 m2 nabízí chata dostatek prostoru pro 4 osoby. V přízemí naleznou hosté vybavenou kuchyni (sporák, lednice, mikrovlnka, kávovar), obývací pokoj (pohovka, TV-sat) s jídelním koutem a koupelnu (sprcha a WC). V podkroví přístupném po strmém schodišti jsou dvě ložnice, každá se dvěma samostatnými lůžky.
K dispozici je terasa, místnost s mrazákem s prostorem na uložení a sušení rybářského oblečení a vybavení, zastřešené místo na čištění ryb.
Kotviště lodí-molo se nachází cca 100 m od chaty.

Hosté Kanstad mají přístup k bezdrátovému internetu (wi-fi).

Zapůjčení ložního prádla a ručníků je v ceně pobytu.

Obchod, pošta, benzínka a restaurace 10 km (v Lodingen), letiště Harstad-Evenes 70 km, parkování u chaty.
Benzín do lodí prodává majitel-správce.

Chata Kanstad
Chata Kanstad
Kuchyne
Kuchyne
Jidelni kout
Jidelni kout
Koupelna
Koupelna
Loznice v podkrovi
Loznice v podkrovi
schody do podkrovi
schody do podkrovi
obyvaci kout
obyvaci kout
Lod Hansvik
Lod Hansvik
molo a lod
molo a lod
Most pres fjord u chaty - dobre misto k lovu
Most pres fjord u chaty - dobre misto k lovu

Lod Hansvik s 60 HP motoremLoď Hansvik délky 5,5 m s volantovým řízením, el. startérem, echolotem-GPS-mapovým plotrem (Lowrance) a motorem o výkonu 60 HP je možné zapůjčit za 14.000 Kč/týden.

Díky poloze chráněné před větrem je rybolov v Kanstadfjordu možný i za méně příznivého počasí. Dobře dostupná jsou i loviště ve Vestfjordu, cca 30 minut jízdy lodí.
Kromě treskovitých ryb je celá oblast dobrým lovištěm okouníků a halibutů.
V nejbližším okolí chaty jsou dobrá místa pro lov tresek, mořských pstruhů a lososů ze břehu. Do Kanstadfjordu se vlévá řeka Heggdalselva (5 km od chaty), kam lososi a mořští pstruzi táhnou za rozmnožováním (červenec-srpen).

Cestující letecky se z letiště Harstad-Evenes (Narvik) mohou k chatě dopravit letištním autobusem (doba jízdy přibližně 1,5 hod., jezdí každé cca 1-2 hodiny, resp. od každého příletu letadla z Oslo)


Týdenní pronájem chaty v sezóně 2021: 22.000 Kč

Uvedeny jsou ceny za týdenní pronájem. V případě prodloužení pobytu na dobu delší než týden je za každý další den účtován příplatek 14% z ceny týdenního pronájmu.


Příliv a odliv v Kanstad