+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaNikaraguaRio Indio

Nikaragua - Rio Indio

zdolaný tarpon délky 140 cmNikaragua patří mezi středoamerické země s nejzachovalejší přírodou, kde rozsáhlá území stále patří domorodým Indiánům a kam civilizace i turistický ruch pronikají jen pomalu a pod kontrolou místní samosprávy.
Po dvaceti letech od občanské války prošla země celkovou obnovou a opět se otevírá světu. Díky polovojenské vládě patří dnes Nikaragua k velmi bezpečným zemím s přísně respektovanými zákony. Možná i proto jsou zdejší tropické pralesy stále zachovalé, neprobíhá zde těžba dřeva a náležité ochraně se těší řeky v tropických pralesích, okolní moře i původní obyvatelé – Indiáni.

Nikaragua láká sportovní rybáře především úlovky extrémně bojovných tarponů. Loví se zde i kranasi, robalo, chňapali, kanici, několik druhů cichlid a piraní.

Kromě rybaření v pralesních řekách, při jejich ústí do Karibiku a na moři stojí rozhodně za pozornost i krása původních tropických pralesů s množstvím zvířat, ptáků a tropických rostlin. Turisté by si neměli nechat ujít návštěvu některé z indiánských vesnic a k dokreslení atmosféry života běžných obyvatel by nemělo chybět páteční či sobotní posezení v některém z místních barů...