+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaIrskojezero CorribReportážeAktuality, postřehy a krátké zprávy

Irsko - jezero Corrib - Reportáže

Aktuality, postřehy a krátké zprávy 6.10.2021

breznovy pstruh z jezera CorribÚnor – zahájení sezóny na jezeře Corrib

15. února začala u nás v západním Irsku další rybářská sezóna. První dny po zahájení bylo rybaření dost těžké, protože teplota vody v jezerech byla pod 5°C. Pstruzi ani štiky nebyli vůbec aktivní, ale jestli se ptáte na úlovky, tak „něco“ jsme samozřejmě chytli.
První den zahájení jsem byl na lodi s Jackem (bez zákazníků). Bylo psí počasí a po pěti hodinách jsme měli čtyři pstruhy 45-65 cm. Na první rybu nad 70 cm jsme si museli počkat ještě pár dnů. Veškeré chytání v prvních dnech sezóny jsme s ohledem na teplotu vody zaměřili na klasickou přívlač a trolling s jemným vybavením a malými nástrahami.
Dva dny v závěru února jsme věnovali lovu štik a tady jsme byli výrazně úspěšnější – zdolali jsme celou řadu štik 80-95 cm a 7 štik délky nad jeden metr. Zatím nejdelší štika sezóny měřila 109 cm a vážila mírně přes 10 kg.
Každý týden jde teplota vody o půl stupně nahoru a poslední víkend už byla 6°C. V porovnání s minulými roky je to málo (obvykle bývá teplota vody skoro 6°C už na záhájení, ale dnes je 10. března.
I přes nízkou teploty vody jsme se o víkendu 5-6 března zaměřili na lov velkých pstruhů. Prvním úlovkem byl pstroužek 50 cm, ale hned další ryba byla velká a další zas. Jenže obě ryby po pár vteřinách zdolávání spadly. Pak bylo ještě pár vlažných závěrů, ale nic se nedařilo zaseknout. První den končil dost depresivně a už jsme se na rybaření chtěli vykašlat – voda byla fakt studená a bylo jasné, že ryby nástrahy jen tak „ochutnávají“. Zkusili jsme ještě zmenšit nástrahy a vyměnil jsem prut za ještě jemnější s velmi tenkým vlascem. Tenhle trik vyšel a zasekli jsme slušnou rybu. Po deseti minutách opatrného zdolávání byl pstruh v podběráku. Byl to první opravdový ferox naší sezóny, měřil rovných 80 cm a vážil jen pár gramů přes 5 kg.
V posledních dnech je teplé počasí a jsem si jist, že během pár dnů začnou velcí pstruzi opravdu žrát a koncem března se snad budeme moci pochlubit sbírkou fotografií pěkných pstruhů.

Z jarního Irska zdraví
Tom

zahajeni sezony na jezere Corrib
zahajeni sezony na jezere Corrib
prvni ferox sezony
prvni ferox sezony
unorove pocasi mlade rybare neodradi
unorove pocasi mlade rybare neodradi
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorovy pstruh z jezera Corrib
unorova stika z jezera Corrib
unorova stika z jezera Corrib
unorova stika z jezera Corrib
unorova stika z jezera Corrib


Jaká byla sezóna 2015?

Začátkem roku si hodně lidí dává předsevzetí. Já jsem si namísto předsevzetí, která bych jen těžko plnil, raději slíbil, že proberu fotky a úlovky z roku 2015 a pokusím se dát dohromady takový malý sumář. Tím spíš, že rok 2015 byl (co se velkých ryb týče) snad nejlepším za posledních deset let.
Každoročně eviduji svoje, Jackovy a našich klientů úlovky na jezeře Corrib a v jeho okolí. Každoročně jsou to desítky nádherných ryb a chvíle radosti nás všech, když se povede hezký úlovek.

jezerní forma pstruha z CorribuRybářská sezóna začala u nás na jezeře Corrib jako každý rok 15. února. První nához sezóny na mojí lodi přinesl i první rybu – byl jí pstruh obecný délky 62 cm. Skvělý začátek a to jsem tehdy ještě nevěděl, jaké úlovky nás čekají v dalších dnech a týdnech! Zimní nebo chcete-li jarní sezóna lovu pstruhů se na jezeře opravdu povedla. Možná i díky změně taktiky – namísto trollingu jsme se zaměřili na klasickou přívlač s lehkými pruty a malými nástrahami. Je to sice větší dřina, než sedět celý den na lodi a čekat až něco zabere pří trollingu – přívlači za jedoucí lodí, ale úlovky byly dobré a navíc se člověk při házení zahřeje, takže není taková zima, jako když celý den zkoro bez hnutí dřepíte v jedoucí lodi. Největší pstruzi, které jsme začátkem sezóny ulovili klasickou přívlačí, měřili více než úctyhodných 80 cm. Rekordmanem lehké přívlače na pstruhy byl Jack, jehož posádky (tedy 2-3 rybáři) jen výjimečně v některých dnech neulovily pstruha délky 50-60 cm.
Lehká přívlač nás počátkem sezóny natolik nadchla, že jsme trochu podcenili cílený lov velkých pstruhů – feroxů a vlastně jen ve dnech, kdy bylo úplné bezvětří a hladina jako zrcadlo, jsme se věnovali trollingu a lovu feroxů.
jarni metrovka z CorribuV dubnu byly na programu především štiky. Počasí nám bylo většinou příznivě nakloněno a tak jsme měli možnost v průběhu dubna, května a června průběžně měnit loviště a vyzkoušet různé zátoky jezera Corrib i několika jezer sousedních. Každoročně s Jackem tak trochu soutěžíme, čí hosté uloví více metrových štik a vždy se na našich dvou lodích sejde více než 100 metrových štik za sezónu. Letos jsme té stovky dosáhli už v polovině června! Byly dny, kdy se na jedné lodi sešlo i 4-7 metrovek za den. Celkem naši hosté ulovili v sezóně 2015 skvělých 187 štik délky nad jeden metr. Z toho bylo 91 štik délky 100-105 cm, 67 štik měřilo 106-110 cm a 29 štik bylo delších než 110 cm.
losos z pritoku jezera Corrib a stastni lovciV letních měsících jsme omezili lov štik a více času jsme věnovali rybaření na řekách, především lovu pstruhů a lososů. Léto 2015 bylo ve znamení teplých dnů a častých nočních a večerních dešťů, což udržovalo stav vody v řekách na skvělé úrovni a tah lososů byl nezvykle pravidelný a silný. Jack sám ulovil v červenci a srpnu více než 50 lososů a bezpočet pstruhů 45-65 cm. Já jsem na tom nebyl o moc hůř, ačkoli jsem častěji namísto k řece musel zamířit do kanceláře k počítači nebo zůstat doma. Ale tak už to je – zatímco jeden skoro pořád rybaří, druhý musí občas pracovat. V každém případě ulovili naši hosté na řekách od června do září více než 150 lososů a přibližně stejné množství pstruhů. Rekordmanem roku byl zákazník, který za den ulovil 6 lososů a 14 pstruhů. Nemohu nezmínit ani jednoho z našich nejmladších klientů – devítiletého Connora, který za den ulovil 3 lososy a dva malé pstruhy, zatímco jeho otec bodoval „jen“ dvěma lososy.
pstruh obecny z pritoku jezera CorribKdyž byla letní sezóna u konce a na řekách začalo hájení, byl čas vrátit se opět na jezera. Říjen nám přinesl rovných třicet štik délky přes jeden metr a listopad nebyl o nic horší. Pak se začalo kazit počasí a v prosinci už jsme se na vodu dostali jen výjimečně – bylo příliš větrno a deštivo. Kdo náš kraj navštívil, ví, že počasí je zde zcela zásadním limitujícím faktorem. Zatímco silný vítr a vlny mohou rybaření úplně znemožnit, snad ještě horší jsou slunečné dny s bezvětřím. To se na vodu sice jet dá, ale většinou za bezvětří nastupuji do lodě s pocitem, že bude štěstí, když vůbec něco chytnem. V několika letních dnech, kdy předpověď slibovala bezvětří, jsme rybaření na jezerech a řekách vyměnili raději za mořský rybolov a namísto pstruhů, lososů a štik, byl na programu lov polaků, okouníků a pyskounů. Většinou jsme vláčeli, občas jsme vzali na palubu i pilkrovací pruty, ale na u „naší“ části pobřeží se loví většinou jen ryby do 3-4 kg, takže s přívlačí je rybaření zábavnější.

Teď v lednu je venku sice psí počasí, ale už se pomalu začínám těšit na polovinu února, až začne nová sezóna. Zatím se s Jackem věnujeme servisování lodí a motorů, údržbě navijáků, výměnám háčků... No a samozřejmě na sezónu 2016 připravujeme pár nových modelů wobblerů. Nechte se překvapit.

Ze zimního Irska zdraví
Tom

jarni pstruh z jezera Corrib
jarni pstruh z jezera Corrib
baculaty pstruh z jezera Corrib
baculaty pstruh z jezera Corrib
jezerni pstruh z Corribu
jezerni pstruh z Corribu
jarni pstruh z Corribu uloveny na privlac
jarni pstruh z Corribu uloveny na privlac
nadherny pstruh z destiveho dne
nadherny pstruh z destiveho dne
losos atlantsky - letni ulovek
losos atlantsky - letni ulovek
Connoruv prvni losos
Connoruv prvni losos
Jackuv letni losos
Jackuv letni losos
losos - letni ulovek na pritoku jezera Corrib
losos - letni ulovek na pritoku jezera Corrib
letni ulovek na morskem pobrezi
letni ulovek na morskem pobrezi
stika 102 cm
stika 102 cm
jarni stika z jezera Corrib
jarni stika z jezera Corrib
stodesitka z jezera Corrib
stodesitka z jezera Corrib
letni stika z jezera Corrib
letni stika z jezera Corrib
jarni stiky z jezera Corrib
jarni stiky z jezera Corribpstruh 78 cm uloveny na privlac 25. zariCorrib 25-27. září 2015

Byla to naše první výprava do Irska na Corrib. První den se zdálo, že ulovit velkého pstruha - feroxe nemůže být až tak těžké - nejprve jsem na přívlač za jedoucí lodí ulovil pstruha délky 75 cm a pak jsme začali vláčet.
U břehu před zámkem chytil Ondra pstruha 68 cm a pak se mi podařil nádherný pstruh 78 cm, který zabral na jerk Salmo v pestrobarevné kombinaci fire-tiger. Po zdolání a krátkem focení nepotřeboval rozdýchávat víc jak minutu, mrsknul sebou a tradá zpátky do jezera.
Večer následovala oslava umocněná očekáváním, jak se bude dařit v dalších dnech. Ale ouha - ryby přestaly žrát. Druhý a třetí den jsme se na jezeře jen trápili, další velký pstruh už se nepovedl a záběrů štik bylo také poskrovnu.
Guiding byl dobrý, Petr a Petr měli toho Toma a my jsme měli Anthonyho, mistra Irska v mouše. Počasí bylo bez deště, větrno, zataženo. Teplota vody 14 stupňů, tedy cca o 4 stupně víc, než by mělo být v tuto dobu a štiky ještě nezačaly žrát. Petři na druhé lodi měli jednoho pstruha na trolling cca 55 cm a 4 štiky.
V Irsku chybí déšť, tedy lososi jsou v řece vidět, ale tím, že teče málo vody, vůbec se nehýbou a jsou úplně pasivní. Další průvodce měl čtyři Švýcary, kteří přijeli na lososy – první den ulovili čtyři lososy, druhý den jednoho a další den už si neškrtli.

Tomáš Č.

pstruh 75 cm uloveny na trolling
pstruh 75 cm uloveny na trolling
pstruh 68 cm uloveny na privlac na jezere Corrib
pstruh 68 cm uloveny na privlac na jezere Corrib
pstruh - ferox 78 cm uloveny na privlac-jerk na jezere Corrib
pstruh - ferox 78 cm uloveny na privlac-jerk na jezere Corrib
rybareni pred zamkem na jezere Corrib
rybareni pred zamkem na jezere Corrib
zamecky hotel na brehu jezera Corrib
zamecky hotel na brehu jezera Corrib


stika 110 cm, kvetenKvěten na Corribu

Od půlky května jsem byl každý den s hosty na vodě a teprve dnes jsem se dostal k internetu.
Zatímco duben jsme celý zasvětili lovu velkých pstruhů – feroxů, květen byl spíše ve znamení štik.
S výjimkou dvou dnů jsme v květnu každý den lovu štik měli v lodi alespoň jednu metrovou štiku. Nejdelší měřily těsně nad 110 cm a hmotnost tří největších byla mírně nad 15 kg.
Můj nejlepší květnový den přinesl hostům za necelých 10 hodin přívlače celkem 6 štik délky přes jeden metr a dva pstruhy 55-65 cm. Kéž by nám skvělá nálada štik vydržela celé léto!
V červnu budeme pokračovat po stopách velkách štik, ale jestli dorazí vydatnější déšť a zvedne se hladina řek, tak snad přitáhnou i první letošní lososi...

Tom

kvetnova metrovka
kvetnova metrovka
kvetnova metrovka z Corribu
kvetnova metrovka z Corribu
kvetnove metrovky z jezera Corrib
kvetnove metrovky z jezera Corrib
kvetnova metrovka z Corribu
kvetnova metrovka z Corribu
kvetnove metrovky z jezera Corrib
kvetnove metrovky z jezera Corrib
ferox z jezera Corrib, kveten
ferox z jezera Corrib, kveten
velky pstruh - ferox, kveten na jezere Corrib
velky pstruh - ferox, kveten na jezere Corrib
kvetnovy pstruh z jezera Corrib
kvetnovy pstruh z jezera Corrib
kveten - pstruh z jezera Corrib
kveten - pstruh z jezera Corrib
kveten - pstruh z jezera Corrib
kveten - pstruh z jezera Corrib


Irsko se vším všudy Corrib 23.-27.4. 2015

Skupina rybářů z Čech právě odjela. Rybaření bylo první dva dny velmi těžké, tak jako vždy, když svítí slunce a nefouká vítr, ale i tak se i díky jejich nadšení podařilo ulovit dost pěkných ryb.
V jednu chvíli lovily dvě lodě na dohled od sebe a ve stejný okamžik byly zdolány tři slušné ryby – téměř metrová štika, 60 cm a 80 cm pstruh obecný.
I přes to, že ryby se zde chytají většinou na trolling, vyzkoušeli jsme i klasickou přívlač a muškaření. Všechny techniky byly úspěšné! Největší ryby výpravy byly štika 105 cm (10 kg), ferox – pstruh obecný 80 cm (5 kg) a na lehké náčiní ulovený pstruh obecný délky 60 cm (3,5 kg).

Z Corribu zdraví
Tomi

stika 105 cm a 10 kg
stika 105 cm a 10 kg
pstruh 60 cm a 3,5 kg
pstruh 60 cm a 3,5 kg
pstruh
pstruh
na lovu
na lovu
60 cm, 80 cm a skoro metr
60 cm, 80 cm a skoro metr
ferox 80 cm a 5 kg
ferox 80 cm a 5 kg
obed
obed
skoro metr
skoro metr
stika z Corribu
stika z Corribu
ferox
feroxCorrib, březen 2015

Máme za sebou velice náročný měsíc - každý den na vodě s klienty. Pstruzi na Corribu brali velice dobře především na lehké přívlačové náčiní a relativně malé nástrahy - gumy a woblery většinou v přírodních barvách.
V některé dny jsme dostali do lodě i více než šedesátku tečkovaných krasavců ve velikosti cca 35-45 cm a poměrně často nás příjemně překvapila ryba přes 50 cm. Když jsme navštivili odlehlejší části jezera, lovili jsme sice mnohem méně ryb, tak 10-14 denně, ale velikost šla rapidně nahoru. 50-80 cm pstruzi na lehké náčiní byli perfektní zábavou a prověřili jak kvalitu náčiní, tak i lovce.
Na pár dní tady byl štáb, který točil materiály pro nové DVD o lovu pstruhů. Podařilo se nafilmovat ulovení spousty krásných pstruhů a jako perlička na závěr bylo ulovení úplně prvního letošního lososa na kameru při zahájení rybářské sezóny na řece.
I přes to, že cílová ryba byl pstruh, podařilo se zdolat několik pěkných štik na nástrahy na pstruhy. Štičí čas začína tak za 2-3 týdny a s ohledem na dlouhodobou předpověď počasí to vypadá velice nadějně!

Z Irska zdraví
Tomi

pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
stika z Corribu
stika z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
pstruh z Corribu
1. letošní losos z řeky
1. letošní losos z řekybreznovy pstruh z jezera Corrib15. února – 9. března 2015

Od 15. února, což je na jezeře Corrib začátek sezóny lovu pstruhů se zaměřujeme hlavně na lehkou přívlač. Buď klasicky vláčíme z driftující lodě nebo trollujeme držíce lehké vláčáky v ruce. Používáme pruty o vrhací zátěži do 20 g, šňůry o průměru cca 0,1 mm a drobné wobblery nebo plandavky. V porovnání s lovem feroxů je to je to intenzivní rybaření, které lehké vláčecí vybavení testuje až na hranici možností. Většina pstruhů je v kategorii 40-50 cm, ale každý druhý den máme i rybu nad 60 cm a náš prozatímní rekord sezóny byl rovných 70 cm a úctyhodných 5 kg!
Protože nás počasí (hlavně vítr) nechce pustit na otevřené plochy velkého jezera, kde se aktuálně zdržují velcí pstruzi – feroxi, zaměřujeme se na zátoky, ve kterých je lehká přívlač nejzábavnější.
breznova stika-metrovka z jezera CorribV prvních březnových dnech se trochu oteplilo a hned se to odrazilo i na úlovcích – měli jsme dny, kdy každá loď ulovila 20-30 pstruhů délky 30-50 cm.
Zatím se bohužel nemůžeme naplno věnovat lovu velkých feroxů – počasí nás nepustí na velké plochy s hloubkou, kde se feroxi zdržují. Ale předpověď na druhou polovinu března vypadá dobře, takže snad...

Štikám jsme se věnovali jen okrajově, spíš abychom trochu zpestřili lov pstruhů. Díky chladnému počasí to se štikami nebyla žádná sláva a za poslední týden jsme měli jen tucet štik přes metr, jediná vážila přes 10 kg. To pravé štikové období přijde v dubnu-květnu, až se voda trochu ohřeje a štiky se vytřou.
Zatím tedy zůstávají na programu „malí“ pstruzi.

Ze studeného Irska zdraví
Tom a Jack

prelom brezna a unora byl ve znameni zimy
prelom brezna a unora byl ve znameni zimy
doslova zlaty unorovy pstruh - ferox
doslova zlaty unorovy pstruh - ferox
breznovy pstruh z Corribu
breznovy pstruh z Corribu
unorovy pstruh z Corribu
unorovy pstruh z Corribu
cesta na svobodu
cesta na svobodu
breznovy pstruh z Corribu
breznovy pstruh z Corribu
unorovy pstruh z Corribu
unorovy pstruh z Corribu
breznovy pstruh z Corribu
breznovy pstruh z Corribu
breznovy pstruh z Corribu
breznovy pstruh z Corribu
breznova stika-metrovka z jezera Corrib
breznova stika-metrovka z jezera Corrib


pstruh obecny 62 cm, 3,5 kgCorrib
20.-22. února 2015


Dvojice otec a syn - Petr a Petr, si respekt mezi rybáři světových revírů získává již řadu let.
A to nejen svými úlovky, ale především houževnatostí, vytrvalostí a nemilosrdným nasazením bez ohledu na počasí.
Při únorové výpravě na irské jezero Corrib prošli Petr a Petr i s průvodcem Tomem zatěžkávací zkouškou. Na západ a sever Evropy konečně dorazila zima. V Irsku se vším, co k tomu patří – větrem, sněhem, kroupami i deštěm. Jeden den se dokonce tvořila malá tornáda, která zdvihala vodní tříšť z hladiny jezera a vynášela ji do výše několika metrů!
unorovi pstruzi z CorribuProstě nádhera pro toho, kdo si chce vyzkoušet meze lidských možností, méně zábavy, když jde o rybaření z lodě na velkém jezeře. V něktšrých dnech byla předpověď počasí tak špatná, že se zdálo rozumnější zůstat doma a zapomenout na ryby, ale touha po úlovcích nakonec zvítězila.
A výsledky třídenního rybaření na hranici lidských možností?
Bylo velmi těžké dostat se k rybám a přimět je k záběru. Echolot ukazoval ryby především u dna, kde nebyly aktivní, ale trojici nadšenců se zadařilo najít i zátoky, kde na přívlač na místech před větrem relativně chráněných ulovili celou řadu pstruhů délky do 50 cm.
I přes nepříznivé podmínky mohli rybáři několik hodin rybaření věnovat lovu feroxů a podařil se jeden délky 62 cm o hmotnosti 3,5 kg.stika z podzimniho Corribu Corrib, podzim 2014

Letošní suché a horké léto irským štikám moc nepřálo, ale v minulých týdnech se konečně ochladilo a štiky začaly žrát. Rybaření je v posledních dnech parádní a spousta ulovených štik je delších než metr a mnoho ryb má přes 10 kg a ty největší atakují 15 kg hmotnost.
Lovíme většinou na trolling v hlubších partiích jezera, ale úspěchy máme i s klasickou přívlačí. Základ je dostatečně velká nástraha.
Nejlepší část roku – alespoň co se velikosti ryb týká – nás teprve čeká. Sice se nedá očekávat teplé a bezvětrné počasí, ale to opravdové skalní rybáře nemůže odradit. Doba trofejních štik na Corribu teprve přichází.

zdraví Tomi a Jacek

podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z Corribu
podzimni stika z CorribuČerven 2014

No, ještě není ani konec srpna a už jsem stihl přebrat alespoň některé fotky z května a června. A takhle je to každý rok – v dubnu a květnu jsme denně na vodě s hosty, kteří přijíždějí lovit pstruhy, v červnu lovíme podle počasí buď pstruhy nebo štiky a od července se nám k tomu přidávají lososi. Konečně je tu srpen a když je horké počasí, jako tomu bylo letos vlastně už od května, tak konečně ryby přestávají brát a já i Jack máme pár dní volna, než zase začne v září podzimní sezóna.
Hosté z Čech, kteří u nás byli koncem května a v červnu, měli skvělé počasí. Tedy skvělé na koupání a opalování. Na ryby to moc nebylo.
Protože jsem se obával, jak to bude s rybami na jezeře, vzal jsem je jeden den na mořské pobřeží, kde jsme z útesů chytali polaky a tresky tmavé (kelery). Ryby jsme nachytali, ale myslím, že ve srovnání s Norskem to byly jen malé kousky. Rybáři se sice tvářili spokojeně, ale nevím, zda jen ze slušnosti – ty ryby byly fakt jen malé.
Jeden den jsme zajeli na řeku Clare zkusit lososy. Lososi se na hladině občas ukázali, ale chytali jsme jen malé pstruhy a štičky.
Pak jsme znovu vyrazili na jezero Corrib s cílem ulovit nějaké pstruhy. V tom počasí byly naše šance pravdu malé, ale kupodivu jsme ulovili celkem 30 pstruhů od 30 do 50 cm a dalších pár ryb nám spadlo pozáseku nebo při zdolávání. K tomu se chytlo i pár štik. Sice nic přes metr, ale slušné ryby. Někteří hosté si na ten den asi ještě pár dní dobře vzpomínali, protože se stihli během rybaření na sluníčku pěkně spálit...
No a po dnech výletů a rybaření za nezvykle teplého a slunného počasí byla večer prima žízeň, takže jsme si nenechali ujít posezení v místní hospůdce...
Příště o rybaření v červenci.

Zdraví
Tomi

polak uloveny z utesu na pobrezi
polak uloveny z utesu na pobrezi
pstruh z jezera Corrib
pstruh z jezera Corrib
na jezere Corrib
na jezere Corrib
trolling za tepleho letniho pocasi
trolling za tepleho letniho pocasi
stika ulovena za temer letniho pocasi
stika ulovena za temer letniho pocasi