+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAsieRuskoKamčatkaRybolov

Rusko - Kamčatka - Rybolov

pstruh duhovy, KamcatkaMuškaření a přívlač na řekách.
V závislosti na počasí, výběru řeky a tahu ryb se loví tyto druhy lososů:
čavyča - královský/king (červenec)
nerka - červený/sockeye (srpen-září)
keta - psí/chum (srpen-září)
kisuč - stříbrný/coho (srpen-říjen)
Tažnou formu pstruha duhového - sjomgu je možné ulovit na některých řekách v září a říjnu.
Prakticky po celou sezónu je v některých řekách možné lovit pstruhy duhové, lipany a dva druhy sivena (malma-Dolly Varden a východosibiřský-kundža).

Sportovní rybáři používají na Kamčatce výhradně jednoháčky bez protihrotu. Praktikuje se rybolov metodou "chyť a pusť", případně si rybáři ponechávají úlovky pro okamžitou spotřebu. Rybaří se většinou ze břehu nebo z vody - brodicí kalhoty jsou naprostou nutností. Možnost rybaření z driftující lodi.
Další podrobnosti a doporučené vybavení viz reportáže.

Kundzevaja - siven malma (golec), jikrnacka 68 cmKundzevaja - losos stribrny, hlava mlicnakalosos nerka (sockeye - red)losos nerka (sockeye - red)siven malma (Dolly Varden)siven malma (Dolly Varden)king salmon (chinook), Kamchatkasiven vychodosibirsky - kundza, 90 cmsiven vychodosibirsky - kundza, 70 cmsiven malma - Dolly Varden, mlicaklosos kisuc - coholosos kisuc - cohoduhak 56 cmlipan 45 cmlosos sima - masou - cherry salmonsiven vychodosibirsky - kundza, 90 cmreka Mikiza - pstruh duhovypstruh duhovy 86 cm, 6,8 kg - tazna formapstruh duhovy - rainbow trout 67 cmsiven malma - Dolly Varden charlosos kisuc - coho salmon, fresh-silver fishlosos cavyca uloveny v cervencilosos cavyca uloveny v cervencilosos keta - psisiven vychodosibirsky a hlidac tabora - laika

ŘekyKamcatka - rybareni pod sopkami
Rybolov je možné zajistit na několika řekách. Mezi nejoblíbenější patří Bystraja, Karymčina, Plotnikova, Opala, Nemtik, Kolpakova, Dalekaja, Sopočnaja, Mikiža, Kabuška, Stolovaja, Tigil, Kundževaja a Županova.
Zatímco Bystraja, Karymčina a částečně i Opala jsou dostupné autem, na ostatní je nutné letět helikoptérou. Doba letu se pohybuje okolo 40 minut.
Na řekách Bystraja, Plotnikova, Karymčina a Opala mohou zákazníci vidět i domorodé rybáře, ale na ostatních řekách jsou setkáni s lidmi vzácností. Všechny uvedené řeky jsou vhodné pro muškaření i přívlač.
V některých řekách se vyskytují všechny výše uvedené druhy ryb, v některých chybí pstruzí duhoví, ale žije zde silná populace sivenů východosibiřských apod. (viz reportáže).


bílé skály na brehu reky Mikizaduhak 49 cmduhak 52 cmlipan 46 cmduhak 60 cmlosos kisuc - coholosos kisuc - cohomedved hnedy - grizzly dorusta na Kamcatce slusnych rozmeruobed na brehu rekypostoj, ktery muze - a jak jsme vyzkouseli opravdu zaplasi medvedaraft na rece Mikizarybareni na rece Mikizasiven vychodosibirsky - kundzataboriste na brehu reky Mikizataboriste na brehu reky Mikiza


PočasíKundzevajasopka Opala
V srpnu - říjnu panuje v okolí kamčatských řek podobné počasí, jako v horských oblastech Čech. Denní teploty se zpravidla pohybují mezi 5 a 20 stupni Celsia. Noční teploty v září nezřídka klesají i k bodu bodu mrazu. Pobyt může znepříjemnit déšť - doporučujeme kvalitní nepromokavé oblečení a brodicí kalhoty.

Medvědi
Kamčatští medvědi jsou prý méně agresivní než jejich aljašští příbuzní, ale přesto doporučujeme respektovat pokyny průvodců, kteří mají s medvědy dlouholeté zkušenosti.

reka Kamenistajareka Kamenistaja - lov duhakureka Kamenistaja - brizy v zarireka Kamenistaja - zari na strednim tokureka Kamenistaja - na strednim tokureka Kamenistaja - zarijove ranopoledni siesta a vetrani brodakumedved v hustem destisiven malma - Dolly Varden charsiven malma - Dolly Varden charpstruh duhovy - rainbow trout  54 cmpstruh duhovy - rainbow trout  55 cmpstruh duhovy - rainbow trout  66 cmpstruh duhovy - rainbow trout 67 cmpstruh duhovy - rainbow troutpstruh duhovy - rainbow trout 62 cmlosos kisuc - coho salmon, malelosos kisuc - coho salmon, malelososi nerka na trdlisti - spooning sockeyeslososi nerka na trdlisti - spooning sockeyeslosos nerka - sockeye, femalelosos nerka - sockeye, malepripitek kucharce jako podekovani za dobrou pracistanovy tabor a pristresek na brehu rekystanovy tabor a pristresek na brehu reky


Rybářská výprava na kamčatskou řeku Mikiža - video


Video z výpravy na řeku Kundževaja